تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۴:۲۱:۱۵
کد مطلب:  648275
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
فعالیت 28دارالقرآن در استان مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اهمیت قرآن در زندگی انسان و نقش آن در همه ابعاد تربیتی گفت: از سال 78 به بعد در کمتر از 10 سال 650 دارالقرآن در کشور و 28 دارالقرآن در استان مازندران تأسیس شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در همایش حافظان وحی که با حضور استاندار مازندران در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار داشت: قرآن کریم سرلوحه افکار و رفتار انسان مومن است که می تواند وی را به سعادت دنیا و آخرت برساند.

وی گزارشی از فعالیت پرورشی آموزش و پرورش برای تربیت نسل جدید و مومن ارائه کرد و گفت: برنامه‌های اداره کل آموزش و پرورش مازندران در حوزه قرآن، نماز و عترت با محوریت مدرسه به صورت مشارکتی  توانسته اقدامات موثری در تقویت دارالقرآن‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه 200 هزار دانش‌آموز در 11 رشته قرآنی به رقابت پرداختند، اظهار کرد: 36 مرحله از مسابقات قرآنی برگزار شد که آموزش و پرورش مازندران سال گذشته 29 رتبه برتر کشور را کسب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به حضور 600 فرهنگی در مسابقات احکام، قرآن کریم و نهج‌البلاغه، اجرای طرح مصباح‌الهدی با محوریت ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و ادامه داد: این موضوعات در 4 هزار واحد آموزشی آموزش و پرورش مازندران کار شد.

وی خاطرنشان کرد: از سری اقدامات پرورشی در حوزه قرآنی پیگیری طرح اقامه نماز در سراسر استان، اجرای طرح احکام و نماز  در 100مدرسه به صورت متمرکز، اجرای طرح خانواده مطهر ویژه اولیای دانش آموزان، تقویت امامان جماعت به تعداد 1420نفر که در 1200 مدرسه، اجرای طرح عملی نماز که 300 نفر از فرهنگیان را در این حوزه فعال کرده است، اجرای درس‌هایی از قرآن استاد قرائتی که 106 هزار دانش‌آموز در یک هزار و 349 مدرسه در این طرح شرکت داشتند را مطرح کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از دیگر فعالیت‌های آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های پرورش دینی را اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم طبق تاکیدات رهبری دانست و ادامه داد: 5 هزار دانش آموز حفظ قرآن کریم را شروع کردند.

نیکزاد اظهار کرد: در اجرای همخوانی قرآن کریم و حفظ موضوعی قرآن 11 هزار نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان مازندران در این طرح شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخش پایانی سخنانش به اجرای مراسم قرائت قرآن فرهنگیان و دانش‌آموزان،اجرای طرح الگوی قرائت قرآن و سلسله نشست‌های نسیم هدایت اشاره کرد.

قابل ذکر است در این مراسم از 71 حافظ کل قرآن کریم که شامل 50 دانش‌آموز و 21 فرهنگی مازندرانی بود تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :