تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۶:۰۵:۱۵
کد مطلب:  648430
سالانه 6000 دانش آموز آذربایجان غربی در طرح هجرت شرکت می کنند

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: سالانه بیش از 6 هزار دانش آموز استان در اجرای طرح هجرت مشارکت می کنند که بیانگر علاقه آنان به کارهای گروهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، قدرت اله قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه اولین نشست ستاد پشتیبانی از اردوهای هجرت و جهادی دانش آموزی و دانشجویی بسیج سازندگی با اشاره به تخصیص سه میلیارد ریال به طرح هجرت، افزود: آموزش و پرورش امسال نسبت به افزایش 30 درصدی اعتبار اردوهای هجرت اقدام کرده است.

وی بیان کرد: طرح هجرت تنها به عنوان یک طرح عمرانی مطرح نیست و برای متولیان امر تعلیم و تربیت بستری تربیتی و فرهنگی محسوب می شود.

قاسمی اضافه کرد: این نهاد با پیگیری این طرح به دنبال تقویت خودباوری و ایجاد علقه های عاطفی در بین دانش آموزان و محیط های آموزش و فرهنگ سازی برای کارهای گروهی است.

قاسمی گفت: تابستان پارسال 309 مدرسه تحت پوشش فعالیت های عمرانی در طرح هجرت قرار گرفت که در این طرح بیش از 146 هزار مترمربع از مدارس استان رنگ آمیزی، زیباسازی و مرمت شد.

وی اضافه کرد: در این طرح 6 هزار و 500 دانش آموز دختر و پسر مشارکت داشتند.

سالانه در ایام تابستان اردوهای جهادی دانش آموزی و دانشجویی و هجرت برگزار می شود و در این اردوها نوجوانان و جوانان به طور داوطلبانه به کار و تلاش در زمینه هایی که تخصص دارند، می پردازند.
 

به اشتراک بگذارید :