تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۶:۰۱:۵۶
کد مطلب:  648432
با حضورسخنگوی کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس شورای اسلامی انجام پذیرفت؛
تجلیل از مدیران مدارس دهه ۶۰ شهرستان تبریز

عصر امروز و با حضورسخنگوی کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس شورای اسلامی، مدیرکل، مسئولین آموزش وپرورش آذربایجانشرقی آئین تجلیل از مدیران مدارس دهه ۶۰ تبریز در باشگاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان آذربایجانشرقی؛ میر حمایت میرزاده آموزش و پرورش را محور توسعه هر جامعه ای دانست و اظهار کرد: متاسفانه این نهاد گسترده و تاثیرگذار مورد بی توجهی قرار گرفته و اغلب مشکلات موجود در جامعه از این موضوع نشات می گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی توجهی به جایگاه آموزش و پرورش محدود به وزارتخانه نیست و این موضوع حتی در سطح شهرستانها نیز قابل مشاهده است.

میر زاده تصریح کرد: تا زمانی که با بی میلی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون آموزش مواجه هستیم، نباید انتظار ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت را داشته باشیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: لازمه تحقق شعار "معلمی شغل انبیاست"، حل مشکلات معیشتی فرهنگیان است لذا باید در جهت ارتقای جایگاه این قشر زحمتکش جامعه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه بودجه وزارت اموزش وپرورش در سال جاری 40 هزار میلیارد تومان است، افزود: این اعتبار کفاف تمام هزینه های آموزش وپرورش را  نکرده و در این راستا نیازمند افزایش بودجه این وزارتخانه هستیم.

میرزاده همچنین خاطر نشان ساخت: ما در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بجد پیگیر موضوع پرداخت مطالبات بحق فرهنگیان هستیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر جایگاه والای معلمی در جامعه، ارتقای منزلت معلمان در جامعه را ضروری دانست.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که آموزش و پرورش مکمل یکدیگرند و بر هم برتری ندارند.

شایان ذکر است که در پایان این گردهمایی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش وپرورش استان از  زحمات مدیران مدارس دهه ۶۰تبریز با اهدا لوح سپاس و هدایایی تجلیل بعمل آوردند.

  

به اشتراک بگذارید :