تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۶:۱۴:۰۳
کد مطلب:  648445
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
تهیه بسته آموزشی ویژه نوآموزان پیش دبستانی استان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از تهیه و تدوین بسته آموزشی متناسب با نیاز های نوآموزان پیش دبستانی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی روز گذشته در سومین نشست کمیته کیفیت بخشی به دوره پیش دبستان که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد؛ با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، توجه به پوشش کمی و کیفی دوره پیش دبستان را یکی از تاکیدات مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد و بر جذب صحیح، آموزش و نگهداشت مربیان پیش دبستانی تاکید کرد.

عبداللهی توانمندسازی مربیان پیش دبستانی را یکی از برنامه های اولویت دار حوزه آموزش ابتدایی استان عنوان کرد و از برگزاری آزمون تایید صلاحیت علمی برای 550 مربی  پیش دبستان استان در روزهای 3 و 4 تیرماه 97 خبر داد.

وی از تهیه و تدوین بسته آموزشی ویژه نوآموزان پیش دبستان استان بر اساس اهداف این دوره خبر داد و گفت: این بسته آموزشی برای اول مهر ماه 97 به مراکز پیش دبستانی ارائه و در اختیار مربیان قرار خواهد گرفت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه 30 ساعت دوره آموزشی ویژه مربیان پیش دبستانی در سال 97 برنامه ریزی شده است، گفت: بر اساس تفاهم نامه آموزش و پرورش با جهاد دانشگاهی برای مربیانی که موفق به گذراندن این دوره شوند گواهی نامه معتبر صادر خواهد شد.

عبداللهی در ادامه اظهار داشت : در این دوره ها ضمن توجه به مبانی دانشی مربیان به صورت کارگاهی و پروژه ای به بعد نگرشی و مهارتی آنان نیز توجه شده است تا مربیان با فراهم کردن محیط مناسب و توسعه موقعیت های یادگیری جذاب باعث افزایش انگیزه های یادگیری کودکان شوند تا آنها امکان تجربه شخصی و کسب دانش و مهارت و شکوفایی توانایی های فطری شان را بدست آورند . بنابراین مربیان باید فضای مثبت یادگیری در کلاس درس ایجاد کنند و این امر مستلزم آموزش های هدفمند می شد .

وی در ادامه به بیان استاندارد فضاها و تجهیزات پیش دبستانی پرداخت و اظهار داشت: از طریق شورای هماهنگی تصمیمات مناسبی جهت تجهیز مراکز پیش دبستان اتخاذ شده است که امیدواریم با همدلی و همکاری که بین اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی و معاونت آموزش ابتدایی استان ایجاده شده است زمینه تهیه تجهیزات مناسب برای مراکز پیش دبستان فراهم گردد .

عبدالهی همچنین به نحوه تهیه و تدوین محتوای آموزشی دوره پیش دبستانی نیز اشاره کرد و از تهیه بسته آموزشی متناسب با نیازهای نوآموزان پیش دبستانی استان خبر داد و خاطر نشان کرد : این بسته فعالیت محور است و حوزه های یادگیری به صورت درهم تنیده آموزش داده می شود تا کودکان از یادگیری لذت ببرند و با دیگران تعامل کنند و خود را باورکرده و بخواهند یاد بگیرند .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان نظارت بر مراکز پیش دبستانی را یکی از برنامه های مهم حوزه ابتدایی استان عنوان و تصریح کرد: باید افراد ماهر، متخصص و متعهد فرایند نظارت بر این مراکز را انجام دهند .

وی در ادامه بر پوشش حداکثری دوره پیش دبستان هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی تاکید کرد و از ارسال دستورالعمل ثبت نام به مراکز پیش دبستان خبر داد و گفت: هم اکنون فرایند پیش ثبت نام در حال انجام است.

عبداللهی در پایان انجام طرح سنجشِ سلامتِ آموزش تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و از اجرای برنامه سنجش نوآموزان از 16 تیر ماه 97 خبر داد.

به اشتراک بگذارید :