تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۶:۱۶:۰۴
کد مطلب:  648453
راهیابی 10 دانش آموز لرستانی به مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی

سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش لرستان از راهیابی ۱۰ نفر از دانش‌آموزان لرستانی به مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش لرستان، سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش لرستان در جلسه هماهنگی مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی  گفت: خروجی و محصول این جشنواره‌ باید دانش‌آموزانی توانمند ،خلاق، نوآور، پژوهش محور، ایده‌پرداز و کارآفرین باشد.

نصراله بازگیران با اشاره به اینکه بهترین ابزار برای مقابله با تفکر تکلیف محور، هدایت دانش‌آموزان به سمت جشنواره‌ها و المپیادهای علمی است گفت: در چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی 69 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاه شرکت کردند و پس از برگزاری مرحله شهرستان، بیش از یک هزار دانش آموز به مرحله استانی راه یافتند که پس از جمع بندی و داوری نهایی ، ۱۰ دانش آموز برگزیده به منظور شرکت در مرحله کشوری درهفته پایانی به مشهد مقدس اعزام می شوند.

در ادامه یحیی دریکوند رییس اداره آموزش دوره اول متوسطه  لرستان ضمن تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی گفت: دانش‌آموزان راه یافته به مرحله نهایی جشنواره، نخبگان استان هستند که می توانند از مقامهای کسب شده در سال‌ گذشته دفاع نمایند.

در پایان این نشست هر کدام از مدیران و ناظران نقاط قوت و ضعف سال‌های گذشته، نظرات و پیشنهادات لازم جهت شرکت موثر دانش‌آموزان در مسابقات را بیان نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :