تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۷:۱۰:۳۵
کد مطلب:  648541
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
پروژه مهر در راستای تحقق عدالت آموزشی ،ارتقای کیفی و خدمات آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: پروژه مهر یکی از مهمترین برنامه‌های سالانه این اداره‌ کل در استان بشمار می رود که می‌تواند نقش مهمی در ایجاد عدالت آموزشی ، ارتقای کیفی و خدمات آموزشی داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ، سالار قاسمی در جلسه پروژه ستاد مهر  98- 97  با اشاره به زمان اجرای این پروژه در استان قزوین افزود: این پروژه از بهمن ماه سال گذشته با معیار جهت گیری کیفی و رویکرد برنامه ای در آموزش و پرورش آغاز شده است .

وی  با بیان اینکه کیفیت‌بخشی، ارتقای عدالت آموزشی و تلاش در جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز مدارس، از مهمترین مزیت‌های اجرای این طرح است، یاد آور شد: باید به محور کیفیت‌بخشی آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی در این طرح توجه ویژه ای کرد.
قاسمی اجرای مطلوب و باشکوه پروژه مهر و ایجاد فضایی بانشاط در مدارس استان را یکی از اولویت های مهم از سوی متولیان امر و دست اندرکاران آموزش و پرورش در استان قزوین دانست.

این مسئول تاکید کرد: پروژه مهر فرآیندی است که هر ساله با ابلاغ دستورالعمل ویژه از سوی وزارت آموزش و پرورش و با هدف برنامه محوری فعالیت ها و فراهم نمودن زمینه های مناسب و تمهید ساز و کار لازم برای ارتقای کمی و کیفی فعالیت های آموزش و پرورش در آستانه بازگشایی مدارس و توفیق هر چه بیشتر در امر تعلیم و تربیت در سطح ملی اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه مهر فقط به بهسازی مدارس و شاداب سازی اختصاص ندارد، افزود: برای اجرای شاخص های این طرح از نظر کیفی نیاز به همدلی، همراهی، پشتکار و همکاری همه همکاران استان در قالب کار تیمی می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: توقع داریم که تمامی کمیته ها فعال شوند و بصورت تخصصی هر یک از کمیته ها با امضا جلسه برگزار نموده و پیگیر مصوبات باشند.

وی خاطر نشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی از اولویت های پروژه مهر در سال جاری است که مناطق و نواحی بایستی با حساسیت ویژه ای آن را دنبال کنند.

قاسمی  تاکید کرد: همچنین ساماندهی فضا ها آموزشی در راستای برنامه های آموزشی  سال 97- 98 با توجه به حساسیت موجود امسال با رویکرد برنامه های تربیتی برای مدارس غیر دولتی اداره شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: برای پروژه مهر مدارس غیر دولتی مستلزم تشکیل کمیته خاص می باشد و نظارت های فرهنگی و تربیتی از سوی آموزش و پرورش بر مدارس صورت پذیرد با توجه به اینکه در آبان ماه کنگره سه هزار شهید برگزار می شود انتظار می رود در قالب پوستر بازگشایی مدارس با محوریت این کنگره باشد.

وی یاد آور شد: تشویق های مدیران موفق درپروژه مهر در سایت و فضای مجازی انعکاس داده شود..

به اشتراک بگذارید :