تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۷:۳۰:۲۳
کد مطلب:  648564
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان قم
کارگاه آموزشی همیاران طبیعت و نقش آن ها در مدیریت پایدار منابع طبیعی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم، کارگاه آموزشی همیاران طبیعت و نقش آن ها در مدیریت پایدار منابع طبیعی باحضور معاون و جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی پیش از ظهر امروز برگزار شد.

حجت الاسلام قاسمی نیا معاون سواد آموزی استان قم ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد منابع طبیعی گفت: خداوند در آیه 87 و 88 سوره ی مایده می فرماید: " اى کسانى که ایمان آورده اید! چیزهاى پاکیزه را که خداوند براى شما حلال کرده است، حرام نکنید; و از حدّ، تجاوز ننمائید! زیرا خداوند متجاوزان را دوست نمى دارد.

وی ابزار داشت: خداوند متعال در بیشتر آیات و سوره های قرآن به طبیعت اشاره داشته و این امر نشان از جایگاه بالای این مسئله در نزد خداوند متعال است، لذا بایستی تلاش کنیم که به اخلاق زیست محیطی پایبند بوده و این امر مهم را به مردم نیز آموزش دهیم.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: بهره مندی از ظرفیت موثر کلاسهای نهضت سوادآموزی، آموزش دهندگان، سوادآموزان و فراگیران و خانواده آنان برای تحقق و ترویج اهداف و توسعه فرهنگ حفظ، نگهداشت و استفاده صحیح از منابع طبیعی گامی موثر می باشد و مقوله هایی مانند مراتع، جنگل ها، بیابان زدایی، نهال کاری، آبخیزداری، حیوانات، آب، خاک، هوا و سوختها از موضوعات قابل توجه در عرصه منابع طبیعی می باشد.

محمدرضا قاسمی نیا اظهار داشت: افراد و اشخاص با حضور در اجتماع باید از فکر غلط (به ما چه) و یا (به ما ربطی ندارد) پرهیز شود چون در اجتماع و مسئولیتهای آن همه به هم پاسخگو هستیم و در برابر محیط زیست و طبیعت وظیفه ای عقلی، دینی و اجتماعی است.

به اشتراک بگذارید :