تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۷:۳۷:۰۲
کد مطلب:  648572
سرپرست آموزش و پرورش فارس خبر داد :
بیستمین مجمع خیرین مدرسه ساز فارس 31 خرداد برگزار می شود

سرپرست آموزش و پرورش فارس از برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عبدالرسول احمدی در با هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس که با حضور مدیران صدا و سیما و کل نوسازی مدارس استان ، رییس و مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز در دفتر مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد ، گفت: تحقق اهداف برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استان ، نیازمند تعامل مشترک صدا و سیما با مجموعه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس، اقدام رسانه ملی در پرداختن به موضوعی مختلفی همچون مفاخر استان و گلستان خوانی دانش آموزان را که می تواند رویکرد بین المللی نیز داشته باشد، مهم و اثر گذار دانست.

وی با اشاره به برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان در 31 خرداد ماه سال جاری ، گفت: تلاش ما این است تا در این جشنواره، با نگرشی جدید ، فعالیت های چشمگیری را برنامه ریزی کنیم.

مدیر کل صدا و سیما ی فارس نیز  گفت: امروزه دانایی ، توانایی است و کشوری که ناتوان باشد محکوم به مرگ هست و مصداق دانایی در همین حوزه ای که خیرین فعال هستند بوده و طبیعی است هر چقدر در این راستا در حوزه آموزش و پرورش تلاش شود ، زحمات رسانه ملی در تفهیم مصادیق کمتر خواهد شد.

سهرابی با اشاره به نقش اطلاع رسانی ، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی رسانه ملی گفت: علی رغم توطئه ها و دسیسه های دشمنان برای کمرنگ نشان دادن فعالیت های رسانه ملی،  همچنان بهترین محل راست آزمایی مردم و افکار عمومی همین رسانه محسوب می شود.

وی افزود:  هم افزایی دستگاه ها موجب برکت است و امروزه جوامع متمدن دریافتند که علی رغم تقسیم کار متعدد اما، هدف و مقصد یکی است و به آن چشم بستند و باید کمک کنند تا در حوزه فرهنگ که زیربنای تمامی ابعاد جامعه است به توفیق و نتیجه برسیم چرا که اگر فرهنگ ارتقا نیابد تکنولوژی امکان دارد بلای جان ما شود.

سهرابی با اشاره به شروع حرکات خیرخواهانه از استان فارس و گسترش آن به سراسر کشور همچون خیرین مدرسه ساز و سلامت گفت : این مطلب بیانگر آن است که مردم این استان فقط اهل قال نیستند و در عمل نیز اهل نیکوکاری و انفاق بوده و محرک امر خیر به شمار می روند و از این حیث صدا و سیما که جایگاه و اعتبار بالایی نزد مردم دارد وظیفه خود می داند، در حوزه های متعدد اجتماعی ، سیاسی ، حقوق و حتی حقیقی همچون معرفی افراد خیرخواهی که تمام دارایی ابا اجدادی خود را صرف کار خیر نمودند به جامعه معرفی نماید.

مدیرکل نوسازی مدارسفارس نیز در این دیدار ،بااشاره به حضور 50 درصد دانش آموزان شیرازی در مدارس خیری وغیر انتفاعی خاطر نشان کرد: از 300 پروژه فعال در استان که در حال ساخت هست حدود 120 پروژه (40 درصد) متعلق به خیرین مدرسه ساز بوده و یک سری هم پروژه های جدید از نیکوکاران شروع شده که حداقل 50 درصد اعتبار آن را خیرین تامین کردند، اما هنوز حدود 1800 باب مدرسه در استان باید  ایمن سازی شوند.

موصلی با اشاره به نقش موثر صدا و سیما در جامعه ، گفت : نقش صدا و سیما به عنوان عامل فرهنگ ساز در جامعه محرز بوده و از این حیث باتوجه به فضای خاصی که در زندگی خیرین وجود دارد که فقط در صورت ورود به آن می توان به عمق آن پی برد باید اذعان نمود که سوژه ها و موضوعات وافری در بین نیکوکاران وجود دارد که انتخاب را برای نمایش مشکل می کند.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس افزود: باتوجه به منتقل شدن دبیرخانه خیرین خارج از کشور از تهران به شیراز و ساماندهی کار نیکوکاران مقیم خارج، انتظار همکار افزونتری از رسانه ملی داریم.

گفتنی است در این دیدار دکتر میرباقری رییس مجمع خیرین مدرسه ساز نیز بااشاره به کار خیرین و افرادی که براساس مصداق آیات الهی از اموال خود برای رفاه دیگران می گذراند گفت: نیکوکارانی هستند که تمام دارایی خود را برای مدرسه ساز می بخشند،  اما خودشان برای درمان از مساعدت مجمع خرین بهره می برند که جلوه های واقعی از مفاهیم ایثار است که قابلیت مطرح شدن و نمایش در رسانه ملی را دارد.

خاطر نشان می گردد ،بیستمین مجمع خیرین مدرسه ساز فارس، 31 خرداد ماه در شهر صدرای شیراز برگزار می گردد.

به اشتراک بگذارید :