تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۸:۰۰:۵۲
کد مطلب:  648627
اولویت اصلی ما در مدارس غیردولتی موضوع کیفیت بخشی به آموزش و ارتقاء امور تربیتی است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیر دولتی و آموزش از راه دور که با حضور اعضا در دفتر مدیر کل تشکیل شد گفت :اولویت اصلی ما در مدارس غیردولتی موضوع تعلیم و تربیت است و به جد پیگیر آن هستیم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر ابراز امیدواری کرد :یک ماه عبادت و بندگی همکاران مورد پذیرش درگاه احدیت قرار گیرد.

زینی وند مقدم با اشاره به اهمیت مدارس غیردولتی تصریح کرد :تلاش دولت بر این است که بخش عمده ای از مشارکت ، به مدارس و مراکز غیر دولتی واگذار شود .وی با تقدیر از همکاری های انجام شده گفت با توجه به استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی۹۸-۹۷ ضرورت همکاری مشارکت و واگذاری قسمتی از کار به بخش خصوصی اجتناب ناپذیر است .

زینی وند مقدم بر ضرورت ارتقاء کیفیت آموزش و توجه به ابعاد پرورشی در این گونه مدارس تاکید کرد و گفت: اولویت اصلی ما در مدارس غیردولتی کیفیت‌بخشی به تعلیم و تربیت است و به همین منظور در سال تحصیلی آینده ناظرین کشوری در سطح استان و ناظرین استانی در سطح شهرستان ها جهت نظارت دقیق بر مدارس غیردولتی تعیین خواهند شد.

وی بر ضرورت انعقاد تفاهم نامه بین اولیا و مدیران مدارس غیر دولتی و مراکز غیر انتفاعی تاکید کرد تا بر اساس آن برنامه‌های آموزشی و پرورشی، فوق برنامه و میزان شهریه در آن لحاظ گردد .

در ادامه مسائل و مشکلات مدارس و مراکز غیردولتی مطرح شد و با تقاضای صدور مجوز راه‌اندازی  و درخواست توقف چند آموزشگاه موافقت گردید .همچنین در این جلسه میزان افزایش نرخ شهریه آموزشگاه های علمی آزاد و زبان خارجه بر اساس دوره های آموزشی و میزان سطح برخورداری شهرستان‌ها و مناطق بین ۱۵ تا ۲۰ درصد تعیین شد .

از دیگر موارد مصوب این جلسه اجرای کارگاه آموزشی ویژه مدیران و موسسان مدارس آموزش از راه دور در قالب ۴ قطب و افزایش شهریه این مدارس حداکثر تا ۱۰ درصد میباشد.

به اشتراک بگذارید :