تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  648647
معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش:
10پایگاه فطریه برای دانش آموزان بی بضاعت در البرز فعال شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: برای اولین بار به منظور حمایت از دانش آموزان بی بضاعت 10 پایگاه جمع آوری فطریه در اداره های آموزش و پرورش این استان فعال شد.
 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان البرز ،مسعود مهران نیا  افزود: 20 هزار پاکت فطریه نیز برای جمع آوری فطریه خانواده های فرهنگیان و دانش آموزان در البرزنیز توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای اولین بار با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان دانش آموزی البرز به اجرا درآمده است ، اظهار داشت: فطریه و کفاره ای که در این پایگاه ها جمع آوری می شود به صورت مستقیم در اختیار دانش آموزان بی بضاعت استان قرار می گیرد.

وی بیان داشت: مشارکت فرهنگیان و اولیای دانش آموزان البرز در این اقدام معنوی و آموزشی نقش موثری در حمایت از دانش آموزان بی بضاعت استان خواهد داشت.

وی یاد آور شد: فطریه و کفاره جمع آوری شده در پایگاه های آموزش و پرورش صرف کمک هزینه آموزشی، تغذیه، پوشاک و درمان دانش آموزان بی بضاعت در مدارس البرز می شود.

مهران نیا یاد آور شد : دانش آموزان البرزی هر ساله در جشن عاطفه ها و نیکوکاری با الگو برداری از فرهنگ غنی اسلامی و حمایت والدین خود گام های خوبی در حمایت از دانش آموزان نیاز مند به حمایت در مدارس این استان بر داشته اند که قابل تحسین است.

وی خاطر نشان کرد: این کمک‌ها به طور کامل در حوزه‌های علمی و آموزشی هزینه شده و تلاش کردیم کمک‌های دانش‌آموزان هر مدرسه برای رفع نیاز محصلان همان مدرسه هزینه شود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در کمیته امداد استان البرز، طرح‌هایی که در آن کمک‌های نقدی و غیر نقدی از محیط‌های آموزشی جمع‌آوری می‌شود، برای رفع نیازهای همان حوزه هزینه می‌گردد.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح‌های حمایتی به ویژه پروژه‌هایی چون احسان دانش‌آموز، بتواند در رشد علمی مددجویان البرزی موثر باشد

به اشتراک بگذارید :