تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۰۹:۱۰
کد مطلب:  648733
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
استفاده 50 هزار دانش آموزگیلانی از سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده 50 هزار دانش آموز ، شامل 30 هزار دانش آموز رشتی از سرویس مدارس استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به اهمیت سرویس مدارس در نظام تعلیم و تربیت گفت: نگاه آموزش و پرورش به سرویس مدارس دانش آموزان به عنوان یک مدرسه سیار است و هر آنچه در مدرسه ها به دنبال ارتقای مسایل تربیتی هستیم در سرویس مدارس هم این نگاه را دنبال می کنیم. وی با اشاره به همکاری دستگاههای مختلف در سرویس مدارس گفت: در کارگروه ماده 18 استان، استانداری، شهرداری، پلیس راهور ، تاکسیرانی و نمایندگان اولیا با آموزش و پرورش همکاری دارند. 

وی در زمینه شرایط ثبت نام مدارس غیر دولتی گفت: در اجرای مواد 15 و 16 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیر دولتی دستورالعمل الگوی تعیین شهریه مدارس غیر دولتی جهت اجرا در سال تحصیلی سال آینده ابلاغ شده است.  مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به ضرورت  شفافیت در دریافت شهریه مدارس غیردولتی خاطرنشان کرد: انعقاد قرارداد بین مدیر واحد آموزشی و ولیّ دانش آموز بر اساس  شهریه قطعی در دو نسخه آماده می شود که یک نسخه آن در پرونده دانش آموز و نسخه دیگر به ولی دانش آموز تحویل می گردد. حاجتی با اشاره به نحوه پرداخت شهریه در مدارس غیردولتی گفت: شهریه توسط ولی دانش آموزان به حساب بانکی مدارس واریز می شود و دریافت هر گونه وجه نقد در مدارس، غیرقانونی است

وی در پایان با اشاره به نظارت مستمر بر فعالیتهای مدارس غیردولتی گفت:  دستگاههای نظارتی آموزش و پرورش استان گیلان  آماده دریافت نظرات و گزارش های مردمی درباره عملکرد واحدهای مختلف آموزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ثبت نام از دانش آموزان کلاس اولی از 12 خرداد آغاز شده است، افزود: با پایان رسیدن امتحانات نهایی ، ثبت نام از دانش آموزان پایه های هفتم و دهم نیز آغاز می شود.

حاجتی با تأکید بر اینکه خانواده ها برای ثبت نام دانش آموزان میان پایه در مدارس عادی و هیئت امنایی به مدارس واقع در محدوده محل سکونت شان مراجعه کنند، گفت: این دانش آموزان به صورت خودکار ثبت نام می شوند و نیازی به حضور دانش آموزان و اولیاء شان در مدارس نیست.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در مدارس سمپاد در سال تحصیلی آینده بدون آزمون های پیشرفت تحصیلی و صرفاً بر اساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد و متقاضیان می توانندتا 29 خرداد برای ثبت نام به نشانی  hoosh.medu.ir  مراجعه نمایند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: سنجش استعداد و هوش همزمان در سراسر کشور در تاریخ مردادماه انجام می‌شود و اسامی پذیرفته شدگان در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.

حاجتی  گفت: با وجود کمبود اعتبارات، 1200 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت با حضور 110 هزار دانش آموز گیلانی در تابستان 97 گشایش می یابد. وی  پیشنهاد کرد: ضروری است دبیرخانه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در آموزش و پرورش تشکیل شود تا از کمک های دستگاهها و کمک های مردمی در جهت کیفیت بخشی برنامه های تابستانی اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه امسال 35  هزار دانش آموز گیلانی، در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی معاینه می شوند ، گفت: 27 پایگاه سنجش سلامت در مناطق مختلف استان برای اجرای این طرح مهیا شده است.

 حاجتی افزود: در پایگاههای سنجش سلامت، دانش آموزان در زمینه های: شنوایی، بینایی، آمادگی تحصیلی و برخی شاخص های بهداشتی مانند: محاسبه قد، وزن و واکسیناسیون دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرند

وی با اشاره به استقلال بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت  در انجام وظایف ذاتی خود خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش جولانگاه احزاب سیاسی نیست و هدف ما کار علمی و تخصصی با گذر از هیجانات سیاسی کاذب است. حاجتی گفت: اجازه نمی دهیم افراد تمامیت خواه در امور آموزش و پرورش دخالت کنند و حرکت ما بر مدار سند تحول بنیادین و سایر اسناد بالادستی با قوت ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :