تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۲:۵۵:۱۵
کد مطلب:  648737
در جلسه ستاد ثبت نام استان تعیین شد:
دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه به ترتیب از یازدهم و بیستم تیرماه می توانند برای ثبت نام به مدارس مورد نظر مراجعه نمایند

اعضای ستاد، زمان آغاز ثبت نام برای دانش آموزان دوره متوسطه اول را یازدهم و متوسطه دوم را بیستم تیرماه سال جاری تعیین کردند، دانش آموزان می توانند از تاریخ های اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه ستاد ثبت نام استان با تاکید بر شفاف سازی در امر ثبت نام گفت: زمینه اطلاع رسانی بموقع والدین از زمان و نوع مدارکی در ثبت نام باید بهمراه داشته باشند، فراهم شود.

احمد ناصری در این جلسه با بیان اینکه در ایام ثبت نام رفتار تکریم آمیز در برخورد با اولیا دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد گفت: تلاش کنیم در زمان ثبت نام از ایجاد استرس در خانواده ها پرهیز شود.

ناصری با اشاره به اینکه بخشنامه واحدی در مورد ثبت نام به مناطق و نواحی ارسال شود، تصریح کرد: از حضور والدین برای ثبت نام دانش اموزان تا آنجا که مقدور است خود داری شود.

وی با تحسین حساسیت مدارس ، به پرهیز از هرگونه برگزاری آزمون و مصاحبه در زمان ثبت نام تاکید کرد.

همچنین معاون آموزش متوسطه اداره کل با اشاره به سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار وزارت متبوع گفت: برنامه ریزی سازماندهی و نظارت بر امر ثبت نام به کمیته های استانی و مناطق محول شده است.

علی ورودی اختلاف زمان ثبت نام مدارس دولتی و اعلام نتایج مدارس خاص (تیزهوشان، نمونه دولتی و شاهد) و همجنین تمایل بیشتر والدین برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس هیات امنایی را از جمله چالش های مرکز استان عنوان کرد و اظهار داشت: با همکاری مدیران نواحی یک و دو تدابیری اندیشه شده است تا این چالش ها را به حداقل برسانیم.

ورودی با تاکید بر نظام آموزشی جدید و استقرار پایه دوازدهم خاطر نشان ساخت: هنرستان ها بر خلاف دیگر مدارس هیچ محدودیت جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان ندارند.

وی دریافت هرگونه وجه با عنوان کمک های مردمی، فوق برنامه، لباس فرم و ... را منوط به هماهنگی با انجمن اولیا و مربیان مدارس و قوانین و مقرارات دانست.

معاون اموزش متوسطه اداره کل همچین از رعایت مکانیسم انتخاب و انتصاب مدیران مدارس طبق دستورالعمل اجرایی جدید خبر داد، و گفت: جابجایی مدارس قبل از شروع ثبت نام و با هماهنگی اداره کل انجام شود.

دبیر ستاد ثبت نام استان نیز در این جلسه با تاکید بر توجه ویژه مدیران به آیین اجرایی ثبت نام گفت: برخورد مناسب و تعامل با والدین منجر به کاهش شکایات از مدارس خواهد شد.

لمه پور افزود: طی 907 بازدید که در سامانه نظارت نیز ثبت شده است، کاستی ها و نواقص موجود در امر ثبت نام سال 96 احصا شده است که این روند در سال 97 نیز ادامه خواهد یافت.

همچنین معاون آموزش ابتدایی اداره کل در مقایسه پنج روز اول ثبت نام دانش آموزان در سال 96و 97 گفت: در سال گذشته 370 مورد مراجعه از ناحیه یک و 125 مورد از ناحیه 2 داشتیم که با مدیریت خوب این نواحی این تعداد در روزهای مشابه سال97 به ترتیب به 71 مورد در ناحیه یک و 19 مورد در ناحیه 2 کاهش پیدا کرده است.

کمال عالی زاده به هماهنگی بین بخشی تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: برای اینکه بتوانیم جریان ثبت نام را تسهیل ببخشیم باید ادبیات واحدی را در مقابل مراجعه کنندگان انتخاب کنبم.

عالی زاده همچنین خواستار نظارت دقیق و بازرسی مستمر بر ثبت نام مدارس شد.

به اشتراک بگذارید :