تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۰۵:۳۹:۱۸
کد مطلب:  657875
در اولین روز نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی با حضور وزیر آموزش‌وپرورش صورت گرفت؛
بیان دیدگاه‌ها و تشریح برنامه‌ها از سوی شورای معاونین

در اولین روز از نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی، اعضای شورای معاونین به تشریح برنامه‌های خود پرداختند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در حال برگزاری است، اعضای شورای معاونین به تشریح برنامه‌های خود پرداختند. اهم سخنان معاونان وزیر، در ذیل درج شده است:

 

 معاون آموزش متوسطه

 

علی زرافشان با اشاره به برنامه تعالی مدیریت اظهار کرد:  یکی از برنامه‌هایی که در راستای سند تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش طراحی و دنبال می‌شود، برنامه تعالی مدیریت است که تنظیم آن منطبق بر شرایط بوده و از روزمرگی در مدارس جلوگیری می‌کند.

 

زرافشان گفت: برنامه تعالی در راستای عملیاتی کردن سندتحول در فصل چهارم آمده و جزو ویژگی‌هایی است که برای مدرسه در افق چشم‌انداز درنظرگرفته شده و در سال تحصیلی آینده، تمامی مدارس متوسطه تحت پوشش تعالی مدیریت قرار خواهند گرفت.

 

وی افزود: برنامه تعالی و شاخص‌های آن از جهت تضمین کیفیت مدارس مورد پیگیری و بررسی قرارگرفته و مدیران مدارس می توانند در پورتالی که طراحی‌شده است با خودارزیابی و اعلام نتایج و بهبود عملکردها،  در ارتقاء کیفیت مدارس نقش داشته باشند.

 

زرافشان ادامه داد: در سال تحصیلی جاری در 8 استان، برنامه ایران - مهارت را  با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برنامه ریزی کرده ایم که دریک درصد مدارس تمام استان‌ها اجرا شد و از معلمان  و متخصصان مراکز دولتی و غیردولتی در آن استفاده شد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش استقرار پایه دوازدهم را از اقدامات مهم آموزش‌وپرورش برای سال تحصیلی آینده دانست و خاطرنشان کرد: همه استان‌ها در بخش تأمین و آموزش نیروی انسانی و تجهیز کتب درسیبررسی‌های لازم را انجام داده‌اند و شرایط به نحوی است که برای سال تحصیلی آینده مشکلی نخواهیم داشت.

 

وی  افزود: در حقیقت پایه دوازدهم اولین خروجی از ساختار 3-3-6 هست و در کنکور 98 دو نوع آزمون خواهیم داشت؛ یکی برای فارغ‌التحصیلان نظام قبلی و دیگری برای فارغ‌التحصیلان جدید و تأثیر سابقه تحصیلی در کنکور 98 حدود 30 درصد خواهد بود.

 

زرافشان در پایان تأکید و خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌وپرورش و بدون آزمون ورودی خواهد بود و تنها در مناطق کمتر برخوردار مدارس نمونه دولتی را خواهیم داشت و در دیگر مناطق ثبت‌نام دانش آموزان، مدرسه محور است و اولویت با  دانش‌آموزانی خواهد بود که در پایه ششم، ارزشیابی خیلی خوب کسب کرده‌اند.

 

 

 

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان

 

فاطمه مهاجرانی با اشاره به آموزش مربیان طرح شهاب گفت: برنامه مرکز، آموزش مربیان طرح شهاب است و با همکاری چند استان طراحی و تدوین‌شده است.

 

مهاجرانی افزود: سمپاد مهارتی با همکاری معاونت آموزش متوسطه و استان البرز در سال تحصیلی آینده انجام خواهد شد و در صورت موفقیت در استان‌های دیگر اجرا خواهیم کرد. در حال حاضر تنها در