تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۲:۲۳:۲۰
کد مطلب:  661122
با حضور رفیعی معاون آموزش متوسطه اداره کل
گردهمایی کارشناس مسئولان آموزش دوره اول متوسطه شهر تهران

گردهمایی کارشناس مسئولان آموزش دوره اول متوسطه شهر تهران با حضور رفیعی معاون آموزش متوسطه و قربانی رییس اداره آموزش دوره اول متوسطه و کارشناس مسئولان مناطق روز سه‌شنبه 13 تیرماه برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،گردهمایی کارشناس مسئولان آموزش دوره اول متوسطه شهر تهران با حضور رفیعی معاون آموزش متوسطه و قربانی رییس اداره آموزش دوره اول متوسطه و کارشناس مسئولان مناطق روز سه‌شنبه 13 تیرماه  برگزار گردید.

در این جلسه معاون آموزش متوسطه ضمن تبیین اصول حاکم بر برنامه‌ریزی آموزشی در خصوص اهمیت و ضرورت اجرای طرح ایران مهارت و الزامات مربوط به این طرح بیاناتی ایراد کرد.

رفیعی گفت:این طرح در مدرسه و تحت نظارت مدیر مدرسه است و مهارت ها بطور کامل آموزش داده می شودو در نهایت ، گواهی تاییدیه 120 تا 180 ساعته مهارت به دانش آموزان داده می شود که در بازار کار ارزش دارد . ویژگی  این طرح این است که تمرکز در حوزه مهارت شکسته می شود و برحسب نیاز استان مهارت تغییر می کند .

او افزود: یکی از ماموریت های اصلی ما آموزش مهارت های کار است البته اجرای این طرح نیازمند همراهی همه مدیران و تحول فکری آنها در آموزش و پرورش است تا دانش آموزان بتوانند با آنها همراه شوند . مدیران باید علایق دانش آموزان را کشف کنند و علاوه بر این، این ها مهارتهای کوتاه مدت بوده و دارای  استاندارد شغلی هم هستند که می توانیم تا 20 جلسه ارائه دهیم و اگر دانش آموز علاقمند شد، می تواند ادامه دهد .

شایان ذکر است در طرح ایران مهارت  ۵۰۰ مهارت در آموزش و پرورش مورد استفاده قرار می گیرد.  این طرح برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم نظری در ۲۰ جلسه برگزار می‌شود .

در ادامه قربانی رییس اداره آموزش دوره اول متوسطه در خصوص نحوه استمرار فعالیت مدارس نمونه دولتی، ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی ، برنامه تعالی مواردی را یادآوری و تأکید نمود و در پایان هماهنگی های لازم  جهت پیشبرد برنامه ها با کارشناس مسئولان صورت پذیرفت.

به اشتراک بگذارید :