تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۲۱:۲۱:۲۷
کد مطلب:  661139
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
تضییع آموزش و پرورش تضییع سرمایه اجتماعی است

محمد جواد احمدی : فعالیت در آموزش پرورش کار، تجربه، علم و مسئولیت ما است و هر نگاه و هر اراده دیگری به هر مقداری بخواهد در حوزه آموزش و پرورش اعمال نفوذ کند در حال تضییع پتاسیل این سازمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اداره آموزش و پرورش استان اصفهان در گردهمایی روسای حوزه ستادی و روسای آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان اصفهان گفت: با نگاه کارشناسی می گویم همانگونه که دخالت ما در دستگاه ها و مشاغل دیگر تضییع پتانسیل آن هاست. فعالیت در آموزش پرورش کار، تجربه، علم و مسئولیت ما است و هر نگاه و هر اراده دیگری به هر مقداری بخواهد در حوزه آموزش و پرورش اعمال نفوذ کند در حال تضییع پتاسیل این سازمان است. به تعامل عقیده داریم ولی معامله گری نه. زمانه، زمانه تعامل است و دست هر کس را که از ما کمک بخواهد در صورتی که خواسته اش بر اساس مصالح مردم باشد به گرمی می فشاریم.

محمدجواد احمدی افزود: ماهیت کار ما فرهنگی و اجتماعی است. اسلام می گوید کارها را بر مبنای اخلاق پیش ببریم اما متاسفانه سیاسیون با ابزار کردن جاهلان متعصب سندی را دست مایه می گیرند که وجود ندارد. با دستور مقام معظم رهبری تکلیف شرعی و قانونی ماست که اگر چنین سندی هم وجود داشته دیگر اجرا نشود. تنها با این صحبت های بیهوده ذهن افراد را نسبت به جامعه آموزش و پرورش که مورد اعتمادترین جامعه است مسموم می کنند.

محمد جواد احمدی با اشاره به اینکه بیشترین نگاه مردمی به آموزش وپرورش است یادآوری کرد: مهمترین سرمایه برای حکومت ها سرمایه اجتماعی است اما متاسفانه با این صحبت ها این سرمایه تضییع می شود. باید همانگونه که مدیرکل اداره کل آموزش و پرورش استان تاکید کرده صحبت ها بر مبنای پژوهش باشد.

وی تاکید کرد: امیدواریم با نگاه عالمانه به آموزش و پرورش و حفظ جایگاه الگویی آن با تکیه بر پتانسیل درونی از تعامل با سازمان های دیگر استفاده کنیم. بعد از خدا تنها تکیه گاه ما نیروی درونی سازمان است. در برهه ای از زمان وزیر ما شهید رجایی بوده که مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که یکی از با ارزش ترین شهدای ماست.

به اشتراک بگذارید :