تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  681001
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور ؛
شما دانش آموزان می توانید پیامبران امید،شادی و نشاط در فضای جامعه،خانواده ومدرسه باشید .

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان دختر برگزیده سراسر کشور عنوان کرد:شما دانش آموزان می توانید پیامبران امید،شادی و نشاط در فضای جامعه،خانواده ومدرسه باشید .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، علیرضا کاظمی با اشاره به حضور بیش از١٠٠٠دانش آموز دختر در اردوگاه شهید باهنر تهران، از ٢۵تا ۲۹مردادماه اظهار کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در سطح مدارس با پشتوانه بیش از ۶میلیون دانش آموز شرکت کننده، یکی از بهترین ظرفیت های سرمایه ای فرهنگی و هنری نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

وی افزود: دانش آموزان در شش حوزه هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، رسانه و فضای مجازی، ادبی و پژوهشی و هنرهای آوایی به رقابت پرداخته اند و اکنون به  مرحله نهایی مسابقات راه پیدا کرده اند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آمورش و پرورش با اشاره به جریانات فرهنگی و تاثیرات آن گفت:یکی از بخش های اقتدار آفرین ایران عرصه فرهنگ و هنر است که می تواند با افتخارات و ظرفیت های خود دامنه نفوذ ایران در جهان را افزایش دهد و مرکز تولید نرم افزارهای فرهنگی و هنری با تاثیرات خوب اجتماعی باشد.

کاظمی تصریح کرد:فعالیت های پرورشی و فرهنگی  در آموزش و پرورش می تواند اثرات ارزشمندی در ایجاد روحیه شادی و نشاط در جامعه  داشته باشد و بدون شک وجود نگاه تمدن ساز و امیدبخش فعالیت های فرهنگی و هنری ، مورد توجه نظام آموزش و پرورش کشور است.

وی خاطرنشان کرد:این جشنواره با پشتوانه دانش آموزی مرکز جوشش و تولید سرمایه های فرهنگی و هنری کشور است و تلاش می‌کنیم با برگزاری شایسته جشنواره‌های فرهنگی و هنری در کنار بسترسازی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزی ، مهارت های لازم آموزش داده شود.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آمورش و پرورش با اشاره به برنامه‌های متنوع در جشنواره گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف انتقال تجربیات اساتید به دانش آموزان،برگزاری نمایشگاه آثار فاخر دستی و هنرهای تجسمی دانش آموزان،چاپ و ارائه ٣٠ عنوان کتاب اثر دانش آموزی و ارتقای روحیه نشاط در جامعه از جمله اتفاقات و برنامه های جشنواره است.
کاظمی در ادامه  گفت: انتظار ما از شما دانش آموزان این است که پس از برگزاری جشنواره و اتمام آن ،پیامبران امید،شادی و نشاط در فضای جامعه،خانواده ومدرسه باشید .

به اشتراک بگذارید :