تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ ۱۱:۲۰:۵۱
کد مطلب:  690238
معاون آموزش ابتدایی عنوان کرد؛
پوشش پیش دبستانی در مناطق محروم به 78 درصد افزایش یافت

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: میزان پوشش پیش دبستانی در مناطق محروم از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون با بیش از دو برابر افزایش به 78 درصد رسیده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایرنا، رضوان حکیم زاده شنبه  با اشاره به آمار میزان پوشش پیش دبستانی ، اظهار کرد::  در حال حاضر میزان پوشش پیش دبستانی در برخی استانهای محروم به بالای 90 درصد هم رسیده است و آمار میزان پوشش پیش دبستانی در سیستان و بلوچستان 10 درصد از متوسط کشوری بالاتر و به 88 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: با دستورالعمل وزیر آموزش و پرورش برای نحوه اداره پیش دبستانی و حمایت دولت در مناطق محروم و استانهای دو زبانه سال تحصیلی جدید پوشش پیش دبستانی افزایش می یابد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای سال تحصیلی جدید یک میلیون و 484 هزار دانش آموز پایه اول ثبت نام شده اند و  برخی دانش آموزان پایه اول در نوبت سنجش و مراحل غربالگری اولیه هستند که این فرایند تا ابتدای مهرماه به پایان می رسد.

حکیم زاده خاطر نشان کرد: تاکنون برای دوره ابتدایی هفت میلیون و 877 هزار و943 دانش آموز در سطح کشور ثبت نام شده اند که با شناسایی کودکان واجب تعلیم بازمانده از تحصیل با هماهنگی سایر سازمانها زمینه جذب و تحصیل آنها در آموزش و پرورش فراهم می شود.

وی در ادامه گفت: اول مهر ماه هیچ کلاس دوره ابتدایی بدون معلم نیست گرچه بر اساس سند تحول بنیادین به اندازه کافی معلم متخصص در این مقطع وجود ندارد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به کمبود 50 هزار معلم در مدارس مقطع ابتدایی در سطح کشور اشاره و بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و روشهای متعدد جذب معلم ، این مشکل برطرف شد.

حکیم زاده تصریح کرد: با توجه به اهمیت دوره ابتدایی و اولویت تحصیل منابع به این مقطع در سند تحول بنیادین باید سهمیه های استخدامی بیشتری برای دوره ابتدایی گرفته شود تا همکارانی که از متوسطه وارد دوره ابتدایی شده و رشته تخصصی آنها نیست دوباره به دوره متوسطه باز گردند.

به اشتراک بگذارید :