تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ ۱۷:۰۶:۲۴
کد مطلب:  693677
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه معاون حقوقی و امور مجلس؛
تعامل با قانون‌گذاران ظرفیت‌های خوبی را در آموزش‌وپرورش ایجاد می‌کند

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه معاون حقوقی و امور مجلس؛ تعامل با قانون‌گذاران را عامل ایجاد ظرفیت‌هایی خوب در آموزش‌وپرورش دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر امروز سید محمد بطحایی در آئین تکریم و معارفه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش با عرض تسلیت و تعزیت ایام سوگواری محرم‌ اظهار کرد: حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس جزء سخت‌ترین حوزه‌های کاری در آموزش‌وپرورش است.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همواره باسیل خواسته‌های مردم در حوزه‌های انتخابیه خود مواجه هستند، توقعاتی که در سال‌های اخیر به‌شدت افزایش‌یافته و از طرفی مشکلاتی مانند بیکاری، اقتصادی و... باعث فشار مضاعف به نمایندگان شده است و طبیعتاً نمایندگان برخی ازاین فشارها در حوزه آموزش‌وپرورش را به ما منتقل می‌کنند لذا معاونت حقوقی و امور مجلس باید با صبر زیاد و تعامل سازنده به خواسته‌های مردمی نمایندگان پاسخ دهد.

وی اظهار کرد: تعامل با قانون‌گذاران می‌تواند ظرفیت‌های خوبی را در آموزش و پروش ایجاد کند و این کار بسیار سخت و نیازمند صبر و تلاش مضاعف در حوزه حقوقی و امور مجلس است.

بطحایی خاطرنشان کرد: کار معاونت حقوقی و امور مجلس را به نقش گردان تخریب در جبهه‌ها تشبیه کرد که در گمنامی، معبر را برای اجرای سیاست‌های آموزش‌وپرورش آماده می‌کنند.

وی حجم کار در قسمت امور مجلس را بسیار زیاد توصیف و عنوان کرد: حجم کار در این قسمت، سایر بخش‌های معاونت حقوقی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: حساسیت در این حوزه نسبت به سایر حوزه‌ها بیشتر است و نیازمند همدلی و رازداری همه همکاران است گاهی اوقات کوچک‌ترین غفلت می‌تواند هزینه‌های سنگینی را بر دوش آموزش‌وپرورش بگذارد و همه کارکنان این معاونت باید نهایت دقت را در انجام امور داشته باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان مراسم گفت: از زحمات یوسف نجفی تشکر می‌کنم و از وجود وی به‌عنوان مشاور  استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین امیرعلی نعمت الهی را نیرویی توانمند دانست که از سوابق درخشانی برخوردار است و با فضای حقوقی، املاک و امور مجلس کاملاً آشناست.

به اشتراک بگذارید :