تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ۰۰:۴۰:۱۳
کد مطلب:  694327
گفتگوی زنده
گفتگوی زنده مدیرکل دفتر امور زنان در برنامه کاملا دخترونه شبکه سه سیما

مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی زنده با برنامه کاملا دخترونه شبکه سه سیما به تشریح برنامه های این دفتر در راستای اجرای طرح خواهرخواندگی مدارس ،ارتقای کیفیت آموزش دختران و افزایش نشاط در مدارس دخترانه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان ، مینایی پور مدیرکل این دفتر در گفتگوی زنده با برنامه کاملا دخترانه شبکه سه سیما به تشریح برنامه های این دفتر در راستای اجرای طرح خواهرخواندگی مدارس ،ارتقاء کیفیت آموزش دختران و نیز  افزایش نشاط در مدارس دخترانه پرداخت .

مینایی پور در این گفتگوی زنده اشاره کرد طرح خواهرخواندگی مدارس در سال جاری به شکل پایلوت در 4 استان سیستان و بلوچستان،خوزستان ،هرمزگان و آذربایجان غربی و با حمایت مناطق 1،2،3 و 6 شهر تهران در حال اجرا می باشد .

وی ادامه داد در این طرح حدود 80 مدرسه کشور در حال اجرای آزمایشی می باشند و محوریت اجرای این طرح نیز با انجمن اولیاء مدارس بوده و طرح کاملا به صورت مردمی در حال اجراست.

ایشان محرومیت زدایی ،برقراری عدالت آموزشی و توسعه بهبود مستمر مدارس غیر برخوردار را از اهداف اجرای این طرح برشمرده و نیز اشاره نمود که حامیان مدارس در  این طرح سه گروه می باشند که عبارتند از : حمایت مدرسه از مدرسه ،حمایت خیر از مدرسه و حمایت نهادها و موسسات از مدرسه و بیان کرد که جهت سهولت در برقراری ارتباط بین حامیان و حمایت گیرندگان این طرح و ثبت متمرکز اطلاعات و اقدامات مدارس مجری، این دفتر در حال طراحی وب سایت ویژه طرح خواهر خواندگی می باشد.

مینایی پور همچنین درپایان این گفتگوی به برنامه افزایش نشاط در مدارس دخترانه اشاره کرد و عنوان نمود که با توجه به حضور حدود 6/5 میلیون دانش آموز دختر در مدارس کشور ، طرح تهیه سرود ویژه دختران نیز در حال پیگیری می باشدکه انشاالله در آینده ایی نزدیک از این سرود رونمایی خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :