تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ۱۹:۳۷:۳۷
کد مطلب:  694807
استاندار اردبیل:
در ساخت و نوسازی مدارس از توان خیرین استفاده کنیم

استاندار اردبیل در جلسه شورای آموزش پرورش استان گفت: ما باید در ساخت و نوسازی مدارس از توان خیرین استفاده کنیم و مسئولان آموزش و پرورش باید در ساخت مدارس غیرانتفاعی با محوریت تربیت قرآنی کمک‌ها و مساعدت‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، اکبر بهنامجو با اشاره به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس اظهار داشت: تلاش بر این است تا سالتحصیلی جدید با آرامش و شرایط مناسب شروع شود تا دانش‌آموزان در کنار معلمان و اولیای خود یک سالتحصیلی پرشور و نشاطی را آغاز کنند.

بهنام جو به ضرورت اجرای ماده 16 به همت و همکاری شهرداری اردبیل اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه احداث کنندگان مجتمع‌های تجاری و پاساژها افراد متمکن مالی هستند پرداختی آنها در قالب ماده 16 هیچ مشکلی ندارد و شهرداری این مبلغ را باید دریافت و به حساب آموزش و پرورش برای توسعه فضاهای آموزشی و پرورشی واریز کند.

وی همچنین ضرورت تکمیل پروژه حیات طیبه را با تامین 6 میلیارد تومان اعتبار یادآور شد و افزود: امیدواریم نوسازی مدارس با کیفیتی مناسب این پروژه را احداث و تا مهرماه سال آینده به بهره‌برداری برساند.

استاندار اردبیل در مورد کمبود فضای آموزشی و فرسودگی مدارس در شهرستان اردبیل بیان کرد: با محوریت معاونت عمرانی استانداری اردبیل کارگروهی باید آمار و اطلاعات دقیق را در این حوزه احصاء کنند تا ما به روشنی بدانیم که چه تعداد کمبود فضای آموزشی و یا مدرسه تخریبی داریم تا با تامین اعتبارات موردنیاز زمینه احداث آنها فراهم آید.

در این جلسه فرماندار شهرستان اردبیل نیز با بیان اینکه در ناحیه دو آموزش و پرورش اردبیل ما با مدارس قدیمی و تخریبی و در ناحیه یک اردبیل به دلیل تعدد شهرک‌های جدید با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم، اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی ما عدم تامین زمین برای احداث مدرسه است که انتظار داریم افراد خیر و یا در قالب مشارکت‌های مردمی با تامین زمین بتوانند در احداث واحدهای آموزشی تلاش کنند.

جواد زنجانی بیان کرد: در اغلب مساکن مهر زمین و فضای ساخت مدرسه پیش‌بینی نشده و اگر پیش‌بینی هم شده باشد ساخت مدرسه به تعویق افتاده است که با تلاش دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر ساخت مدرسه در این شهرک‌ها شروع شده است.

زنجانی افزود: به رغم آمادگی خیرین برای ساخت مدرسه ما در تخصیص و تامین زمین مشکلاتی را داریم که امیدواریم با کمک برخی نهادها این نارسائی‌ها برطرف شود.

به اشتراک بگذارید :