تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ۱۹:۵۸:۴۳
کد مطلب:  694811
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
گره های کور مشکلات کشور با تغییر نگاه در آموزش و پرورش باز می شود

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معلم کارمند نیست، گفت: گره های کور مشکلات کشور با تغییر نگاه در آموزش و پرورش باز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «قاسم احمدی لاشکی» در گردهمایی فرهنگیان شهرستان های نوشهر، چالوس، کلاردشت و منطقه کجور که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به گستردگی بخش مرزن آباد و پراکندگی روستاهای آن خواستار استقلال آموزش و پروش مرزن آباد هستیم. 

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی چند روز آینده ۱۴ میلیون و ۲۶هزار نفر دانش آموز وارد مدارس می شوند، افزود: یک میلیون معلم آماده آغاز به کار هستند. 

احمدی لاشکی با تأکید بر اینکه همه ارکان کشور باید به این حقیقت برسد که آموزش و پرورش متفاوت از بقیه است، تصریح کرد: اشکال این است که معلم را با کارمند اشتباه می گیرند و این نگاه سبب می شود تا به نتیجه نرسیم زیرا اگر به آموزش و پرورش توجه کافی شود شاهد ورود پرونده های زیاد به محاکم قضایی نخواهیم نشد. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اگر به معلم و آموزش و پرورش توجه کنیم و معلم با تمام وجود به کلاس درس برود، هیچ مشکلی کشور را تهدید نخواهد کرد ولی اشکال کار در این است که معلم را کارمند می دانیم.

وی افزود: امروز دغدغه فرهنگیان جدی است و مشکل معیشتی بازنشستگان فرهنگی نیز مهم است و با این وضعیت نمی توان کشور را به سامان کرد. 

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت درمجلس، وضعیت معشیتی بازنشستگان فرهنگی را نامناسب دانست و خاطرنشان کرد: تازمانی که آموزش و پرورش را در اولویت توجه قرار ندهیم، راه به جایی نخواهیم برد. 

وی با با بیان اینکه معلم نباید هیچ دغدغه ای به جز کلاس درس داشته باشد، گفت: سال قبل از مجموع بودجه، 12.5 درصد به آموزش و پرورش تخصیص یافت که بیش از ۹۸ درصد آن صرفه بودجه جاری این وزارتخانه شده است. 

احمدی لاشکی میزان پاداش خدمت فرهنگیان و بازنشستگان را سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: اگر قرار است مشکل کشور حل شود باید نگاه به آموزش و پرورش تغییر یابد. 

به اشتراک بگذارید :