تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ ۱۲:۴۳:۴۲
کد مطلب:  694863
با حضور وزیر آموزش و پرورش؛
سالن ورزشی الزهرا دبیرستان فرزانگان نوشهر افتتاح شد

سالن ورزشی الزهرا مدرسه متوسطه دوم فرزانگان نوشهر در آیینی با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ این سالن ورزشی به مساحت 600 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران آماده بهره برداری شد.

وزیر آموزش و پرورش در این آیین که باحضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس، معاون سیاسی استاندار مازندران و دیگر مسئولان برگزار شد، با اشاره به کمبود فضای آموزشی در کشور گفت: در حال حاضر سرانه فضای آموزشی و پرورشی در کشور حدود 5 متر مربع است.

سیدمحمد بطحایی با بیان اینکه با توجه به کمبود فضای آموزش و پرورش در کشور، دولت تلاش دارد تا این فضا را افزایش دهد، اظهار کرد: سرانه فضای آموزشی براساس استاندارد باید 8 متر مربع باشد.

وی افزود: در این میان وضعیت سرانه ورزشی کشور بویژه برای دختران بسیار کم است و لازم است که نهادها و دستگاهها با مساعدت فضای ورزشی خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا در آینده شاهد کاهش مشکلات جسمی و روحی دانش آموزان باشیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در راستای افزایش فضای ورزشی نیز تا پایان سال جاری 500 فضای ورزشی در کشور به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد 250 زمین چمن مصنوعی است.

بطحایی ادامه داد: از تعداد 250 زمین چمن مصنوعی 100 زمین چمن مصنوعی توسط بخش خصوصی و 150 زمین چمن مصنوعی دیگر هم توسط وزارت آموزش و پرورش ساخته می شود.

قربانعلی شیرزاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران نیز از آغاز بهره برداری 28 پروژه آموزشی و پرورشی در مازندران همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: برای تکمیل و بهره برداری این پروژه ها 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

به اشتراک بگذارید :