تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ ۱۴:۳۲:۴۹
کد مطلب:  720174
رییس سازمان استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور مطرح کرد؛
برگزاری المپیاد برای اولین بار در سه رشته معارف و علوم قرآنی، علوم زمین و جغرافیا

رییس سازمان استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور از برگزاری المپیاد برای اولین بار در سه رشته معارف و علوم قرآنی، علوم زمین و جغرافیا خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فاطمه مهاجرانی در گردهمائی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور، با قدردانی از استان‌هایی که مدال‌های رنگارنگی در المپیادهای مختلف کسب کردند، اظهار کرد: مدیران کل از دانش‌آموزانی که در ایام آمادگی شرکت در المپیادها در باشگاه دانش‌پژوهان جوان هستند، با انجام بازدید از این مراکز، علاوه بر آگاهی از شرایط پیشرفت، انگیزه و امید به دانش آموزان دهند.

وی افزود: امسال برای اولین بار در سه حوزه معارف و علوم قرآنی، علوم زمین و جغرافیا المپیاد خواهیم داشت و نحوه شرکت در این المپیادها در دفترچه المپیادها می‌آید.

رییس سازمان استعدادهای درخشان خاطرنشان کرد: طرح شهاب در پایه هشتم مستقرشده است و پوشش تنها در این پایه است و هم‌زمان مطالعات بیشتر روی این طرح انجام خواهد شد.

مهاجرانی در ادامه تأکید کرد: برخی مدارس متوسطه دوره اول در آزمون‌هایی که در کشورهای دیگر برگزار می‌شود شرکت می‌کنند که این آزمون‌ها برای دانش آموزان هیچ امتیازی نخواهد داشت و فقط آزمون‌هایی که از طریق باشگاه دانش‌پژوهان جوان معرفی می‌شود، آزمون‌های مورد تائید وزارت آموزش‌وپرورش است.

به اشتراک بگذارید :