تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ ۱۶:۰۹:۴۳
کد مطلب:  725706
توسط وزیر آموزش‌وپرورش ابلاغ شد؛
شیوه‌نامه طرح تکالیف مهارت محور

وزیر آموزش‌وپرورش شیوه‌نامه طرح تکالیف مهارت محور را به مدیران کل استان‌ها، مناطق، نواحی و مدیران مدارس ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در راستای سیاست ضرورت ایجاد و توسعه فرصت‌های یادگیری در کلاس، مدرسه و خارج از آن و رویکرد مهارت محوری و افزایش همسویی و هماهنگی یادگیری‌ها با نیازهای فردی و اجتماعی، شیوه‌نامه اجرای آزمایشی طرح تکالیف مهارت محور را در دوره اول ابتدایی (پایه‌های اول تا سوم) به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها، مناطق، نواحی و مدیران مدارس ابلاغ کرد.

این طرح آزمایشی در همه مناطق آموزشی استان‌ها که کلاس‌هایی با جمعیت 15 الی 26 نفر دارند اجرا خواهد شد و بخشی از فعالیت‌های یادگیری به‌صورت تمرینی در راستای آموزش و یادگیری مهارت‌های اساسی مانند خواندن، نوشتن، دانش ریاضی، مشاهده کردن، سخن گفتن، گوش دادن و... در کلاس درس یا محیط مدرسه و در تعامل و مشارکت معلم و دانش‌آموز انجام می‌شود.

در طرح تکالیف مهارت محور معلم در زمان رسمی کلاس درس پس از آموزش و شناسایی دشواری یادگیری دانش آموزان، تکالیف را جهت تثبیت و تعمیق یادگیری تعیین می‌نماید و بخشی در قالب تکالیف مهارت محور که مرتبط بامهارت های موردنیاز محیط واقعی زندگی در خارج از کلاس درس است ارائه خواهد شد.

شایان‌ذکر است، شیوه ارائه تکالیف مهارت محور به همراه بسته پیشنهادی در سایت معاونت آموزش ابتدایی به آدرس http://gea.medu.ir در دسترس همگان است و می‌توانید از لینک زیر این شیوه‌نامه را مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید :