تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ ۲۲:۰۹:۰۷
کد مطلب:  729000
جوابیه آموزش و پرورش استان به یک خبر :
بی عدالتی نیست اعتبارات از طریق سازمان مدیریت و نوسازی مدارس توزیع می شود

بدنبال انتشار سخنان مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان گچساران مبنی بر بی عدالتی در آموزش و پرورش استان در مراسم تودیع و معارفه روابط عمومی آموزش و پرورش استان با ارسال جوابیه ای نسبت به سخنان پورالحسینی در رسانه ها واکنش نشان داد .

در این بیانیه آمده است:

مدیرمحترم سایت کبنانیوز

باسلام واحترام

در مورخه16/8/97مطلبی در آن سایت با عنوان((وااسفا از بی‌عدالتی‌ها / اعتبارات آموزش و پرورش گچساران 14 میلیارد تومان / مدارس بویراحمد بدون سرویس بهداشتی))منتشر گردید ودر پایان این مطلب که حاوی گزارش عملکرد رئیس آموزش وپرورش گچساران بود به بی عدالتی در توزیع اعتبارات استان اشاره  شده بود که با عنایت به اینکه نشر اینگونه اخبار وآنهم با چنین عناوینی از مصادیق تشویش اذعان عمومی می باشد نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی واز باب اطلاع رسانی و روشنگری معروض می دارد متمنی است ترتیبی اتخاذ گردد تا به استناد قانون مطبوعات در آن سایت چاپ ومنشر گردد!

اولاً: اعتبارات تملک داراییهای سرمایه ای آموزش وپرورش (اعتبارات عمرانی)در فصل آموزش وبرنامه های ذیل آن بر اساس شاخص های کاملاً روشن ودقیق در شورای توسعه وبرنامه ریزی استان تصویب ودر اختیار اداره کل نوستزی،توسعه وتجهیز مدارس استان قرار می گیرد وسهم هر شهرستان ومنطقه نیز براساس شاخصهای تعیین شده نیز در همین شورا تعیین می گردد.

ثانیاً:با توجه به اینکه دو شهرستان استان در زمره مناطق نفت خیز قرار دارند دوم سوم اعتبارات مناطق نفت خیز استان به این دو شهرستان اختصاص داده می شود ویک سوم نیز بین سایر مناطق استان توزیع می گردد وعلی القاعده گچساران چون دارای اعتبارات نفت بوده طبیعتاً اعتبارات بیشتری را به خود اختصاص می دهد که در شورای توسعه وبرنامه ریزی شهرستان گچساران بخشی از این اعتبارات به آموزش وپرورش اختصاص می یابد ودلیل بیشتر بودن اعتبارات گچساران همین موضوع می باشد.

ثالثاً:در خصوص دو میلیارد ونیم اعتبارات تجهیزاتی که در گزارش رئیس سابق آموزش وپرورش گچساران آمده این مبلغ مستقیماً از طریق نماینده محترم شهرستانهای گچساران وباشت در مجلس شورای اسلامی تأمین شده ودر اختیار شهرستانهای گچساران وباشت قرار داده شده است.

رابعاً: میزان اعتبارات دقیق سالانه آموزش وپرورش استان وسهم هر شهرستان ومنطقه در فصل آموزش در اختیار سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان واداره کل نوسازی،توسعه وتجهیزات مدارس استان می باشد ومی توانید جهت شفاف سازی موضوع اطلاعات لازم را از این دو دستگاه اخذ نمائید.

در پایان یادآور می شود قبل از درج هرگونه مطلبی از باب ((ولاتقف ما لیس لک به علم))از دستگاههای متولی ومربوطه اطلاعات دقیق را اخذ وپس از آن مبادرت به درج گزارش وخبر نمائید.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد

به اشتراک بگذارید :