تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  732292
بازگشت افتخار آفرین دانش‌‌آموزان تیم المپیاد نجوم ایران با کسب 9 مدال طلا و نقره به کشور

تیم دانش‌آموزی ایران که در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم در چین توانست رتبه اول جهانی راکسب کند، امروز با استقبال رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ، وارد کشورمان ایران شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، تیم دانش‌آموزی ایران در دوازدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک (IOAA 2018) که در کشور چین برگزار شد، توانست با کسب ۹مدال طلا و نقره در جایگاه اول جهان قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، تیم دانش‌آموزان ایرانی با ۹دانش‌پژوه شامل هدی پور غلامی، امیرعلی اختراعی، امیر پویا معینی، نوید اکبری، علیرضا محمدیان، علی یونسی، کیان باختری، محمد صدرا حیدری و محمد شجاعیان و چهار سرپرست شامل مهدی خاکیان قمی، حسین حقی، محمدهادی ستوده و امیرحسین امیری در قالب دو تیم در این مسابقات حضور داشتند.

بر این اساس، فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در حاشیه این استقبال گفت: در این دوره از رقابت‌ها، ایران اول شد و کشورهای روسیه و چین به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.

وی افزود: دانش‌‌آموزان در دو تیم «الف» با ۵نفر و «ب» با ۴نفر شرکت کردند که تیم اول ایران موفق به کسب ۴مدال طلا و یک نقره و تیم دوم ایران نیز موفق به کسب ۲مدال طلا و ۲نقره شد و در مجموع توانستند ۶مدال طلا و ۳نقره کسب کنند.

به اشتراک بگذارید :