تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ ۱۴:۳۰:۲۴
کد مطلب:  732700
امضا تفاهم‌نامه همکاری مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با سازمان بسیج مهندسین صنعتی

تفاهم‌نامه برگزاری کار سوق «نوآوری‌های صنعتی و جشنواره من و آینده ایران» به‌منظور شناسایی، هدایت و حمایت از ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان دوره دوم متوسطه برای پایه‌های دهم و یازدهم به‌منظور تجاری‌سازی ایده‌های آن‌ها در صنعت، امضا شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، تفاهم‌نامه همکاری مشترک دوجانبه بین سازمان بسیج مهندسین صنعتی و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان امضا شد.

این تفاهم‌نامه به‌منظور شناسایی، هدایت و تقویت رویکرد آموزش پژوهش محور در مدارس استعدادهای درخشان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های دانش‌آموزان بااستعدادهای برتر در عرصه فناوری‌های صنعتی امضاشده است.

 موضوع این تفاهم‌نامه برگزاری کار سوق «نوآوری‌های صنعتی و جشنواره من و آینده ایران» به‌منظور شناسایی، هدایت و حمایت از ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان دوره دوم متوسطه برای پایه‌های دهم و یازدهم به‌منظور تجاری‌سازی ایده‌های آن‌ها در صنعت است.

 تعهدات سازمان بسیج مهندسین صنعتی شامل «ارائه فهرست اولویت‌های پژوهشی صنایع به مرکز»، «همکاری در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی درزمینه فعالیت‌های مربوط به نوآوری‌های صنعتی»، «ارائه مشاوره علمی تحقیقاتی و اجرایی موردنیاز به دانش‌آموزان و مدیران و کادر اجرایی و آموزشی مدارس»، «مشارکت انجام پژوهش‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان با بهره‌مندی از امکانات سازمان»، «برگزاری جشنواره درزمینه نوآوری‌های صنعتی با حضور دانش‌آموزان منتخب»، «فراهم کردن تمام امکانات و تجهیزات موردنظر برای برگزاری مسابقه نوآوری‌های صنعتی»، «مشارکت در توسعه و بومی‌سازی پژوهش‌های دانش‌آموزان متناسب با اولویت‌های پژوهشی»، «همکاری در تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی»، «مشارکت پرداخت هزینه‌های مربوط به فرایند اجرای مسابقه» و «مشارکت در انجام ارزیابی و داوری ایده‌های نوآورانه ارجاعی به دبیرخانه» است.

 

 تعهدات مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان شامل «تشکیل دبیرخانه اجرایی مسابقه»، «اطلاع‌رسانی فرآیند اجرای مسابقه به استان‌ها»، «ارائه اولویت‌های پژوهشی سازمان به مدارس استعدادهای درخشان»، «اجرای دوره‌های آموزشی و پژوهشی مطابق با اولویت اعلام‌شده در مدارس»، «تهیه و تدوین فرآیند اجرایی مسابقه»، «جمع‌آوری ایده‌های نوآورانه دانش‌آموزان و ارسال به سازمان» و «نظارت و ارزیابی از فرایند اجرای مسابقه» است.

این تفاهم‌نامه در ۷ماده و یک تبصره به امضای فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و علی‌اصغر شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی رسید.

به اشتراک بگذارید :