تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ ۰۹:۵۵:۳۵
کد مطلب:  736348
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
افتتاح 4 واحد آموزشی در شهرستان شوشتر با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از افتتاح 4 دبستان 2 کلاسه در روستاهای کم برخوردار شهرستان شوشتر با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمد تقی زاده صبح امروز شنبه 26 آبان ماه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی گفت: 4  مدرسه 2 کلاسه ابتدایی در روستاهای محروم بخش شعیبیه شهرستان شوشتر که توسط بنیاد برکت ساخته شده است، مورد بهره برداری قرار گرفت.

 وی در ادامه افزود: دبستان  برکت ( سلمان فارسی ) در روستای گبیر و مدرسه حضرت ابالفضل(ع)  در روستای ابوگرانیه دو واحد آموزشی هستند که روز چهارشنبه هفته گذشته در شوشتر افتتاح شد و به آموزش و پرورش خوزستان تحویل داده شد.

تقی زاده خاطر نشان کرد: هر کدام از این واحدهای آموزشی دارای  دو باب کلاس درس، یک دفتر آموزشگاه و 3 چشمه سرویس بهداشتی هستند که در زمینی به مساحت 500 متر مربع احداث شده اند.

وی اعتبار این پروژه ها را  4 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: فضای آموزشی در درسترس برای هر کدام از این مدارس دو کلاسه 110 متر مربع است.

 تقی زاده در عین حال  مدرسه انصار در روستای کاظم شهرستان شوستر را از دیگر مدارس افتتاح شده در این شهرستان دانست و گفت: این دبستان دارای 140 متر مربع فضای آموزشی و دوباب کلاس درس است که با اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد:  دبستان 2 کلاسه شهید عاصی در روستای خماس نیز در زمینی به مساحت 750 متر مربع و فضای آموزشی 80 متر مربع با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 تقی زاده با اشاره به اینکه اعتبار این 4 مدرسه از سوی بنیاد برکت تامین شده است، افزود: بهمن ماه سال گذشته کلنگ احداث 22 مدرسه با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با حضور مسئولین استانی در شهرستان شوشتر به زمین زده شد.

وی افزود: از این تعداد واحدهای آموزشی 18 پروژه به روستاهای محروم بخش شعیبه  شوشتر اختصاص دارد که خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده در پایان هفته گذشته، 4 پروژه  افتتاح شد و در اختیار بیش از 50 دانش آموز کم برخوردار روستاهای شوشتر قرار گرفت.

گفتنی است؛ پیش از ظهر روز چهارشنبه 23 آبان ماه با حضور نماینده مردم شوشتر وگتوند در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شوشتر ، جمعی از مسئولین استانی و مردم محلی این واحدهای آموزشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهرستان شوشتر دارای 307 مدرسه، 40 هزار دانش آموز و 3 هزار نوآموزش پیش دبستانی است. این شهرستان در شمال استان خوزستان واقع شده است.

به اشتراک بگذارید :