تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ ۱۰:۰۵:۲۶
کد مطلب:  736361
دانش آموز گلستانی 25 میلیون وجه نقد را به صاحبش برگرداند

دانش آموز گلستانی 25 میلیون وجه نقد را به صاحبش برگرداند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دانش آموز گلستانی 25 میلیون وجه نقدی را که پیدا کرده بود به صاحبش برگرداند.

پاکدستی و طمع نکردن در اموال مردم، آن هم در زمانه ای که شرایط زندگی سخت و طاقت فرسا شده است، از سجایای اخلاقی مرضیه و خصائل ستودنی آدمی است که هنوز هم می شود در وجود بعضی انسان های نیک نهاد پیدایش کرد.

با خبر شدیم که یکی از دانش آموزان شهرستان گرگان، هنگام رفتن به مدرسه در نزدیکی یکی از عابر بانک های سطح شهر، کیف مدارکی پیدا کرده است. با محمد مهدی بشکنی، دانش آموز پایه نهم دبیرستان نمونه امام علی (ع) که یابنده این کیف است در این رابطه گفتگو کردیم.

محمد مهدی می گوید: نزدیک یک عابر بانک یک کیف مدارک دیدم که توجه ام را جلب کرد. توی آن مقداری اسکناس و یک فقره چک بود و در آن لحظه اصلا نمی دانستم مبلغ آن وجه، چقدر است اما پی بردم که نمی تواند مبلغ کمی باشد و بعد از شمارش آن متوجه شدم که 250 میلیون پول نقد در کیف وجود دارد. محمد مهدی ادامه داد: یک دستگاه گوشی موبایل برند اپل هم داخل آن بود. از طریق گوشی موبایل توانستم صاحب کیف را پیدا کنم و بعد از اینکه نشانی ها را از او گرفتم همه آن چیزی را که پیدا کرده بودم به صاحبش برگرداندم.

خاطرنشان می گردد که علاوه بر یک گوشی تلفن همراه گران قیمت، مبلغ وجه نقد موجود در کیف، 250 میلیون ریال و یک فقره چک نیز به همین ارزش ریالی بوده است.

 گفتنی است احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان به همراه بهجت تربتی نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان گرگان و دیگر مسئولین شهرستانی امروز 19 آبان97  به منظور قدردانی از این دانش آموز پاکدست و تعمیق هر چه بیشتر مسائل اخلاقی در بین دانش آموزان و جوانان، با حضور در مدرسه و در حضور همکلاسی هایش از این دانش آموز تجلیل کردند.

گوهری راد در حاشیه این تجلیل گفت: خداى متعال،  علاوه بر توصیه به امانتداری و صداقت،رعایت حقوق بندگانش را مقدمه ‏اى براى رعایت حقوق خودش قرار داده است و این بدان معناست که حق‌الناس از حق الله بالاتر است. وی افزود: اقدام خداپسندانه این دانش آموز شایسته ستایش است و باید این عمل اخلاقی ارزشمند برای همه دانش آموزان ما الگو باشد.

وی ادامه داد بسیار خرسندیم که دانش آموزان ما علاوه بر این که در عرصه های علمی موفق هستند و تلاش می نمایند از سجایای اخلاقی و کرامات انسانی نیز بهره مند هستند و این نمونه ارزشمند یک دانش آموزی است که ما مطابق سند تحول بنیادین به دنبال آن هستیم.

به اشتراک بگذارید :