تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۰۸:۵۹:۴۶
کد مطلب:  742631
امام جمعه موقت تهران در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیاد های علمی سال 97؛
اگر علم با ایمان و اخلاق گره بخورد، تحول آفرین است

امام جمعه موقت تهران در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیاد های علمی سال 97 خطاب به دانش پژوهان گفت: رشد علمی و اخلاقی را با هم داشته باشید چون اگر علم با اخلاق گره بخورد، می تواند تحول آفرین باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد حسن ابوترابی فرد در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیاد های علمی سال 97 اظهار کرد: جوانان را باید به علم، دانش، عقلانیت، اخلاق و ایمان آراسته کرد تا آینده کشور درخشان شود.

وی با بیان اینکه این جوانان سرمایه ها و ظرفیت های استثنایی و بی نظیرند، تصریح کرد: امیدواریم در آینده با حضور دانش پژوهان و دانش آموزان نخبه علمی در کرسی های مدیریتی با پشتوانه ایمان و اخلاق، نظام اداری چابک، کوچک و عاری از فساد داشته باشیم.

ابوترابی اظهار کرد: در اقتصاد سیاسی دیروز جهان نگاه این بود که کشورهایی که دارای سرمایه های مادی و ذخایر مادی بیشتر و باارزشی بودند، کشورهای پیشرو و موفق محسوب می شدند ولی این نگاه تغییر کرده است.

وی افزود: در حال حاضر هر کشوری که از سرمایه نیروی انسانی با ارزش تری برخوردار باشد به موقعیت برتری دست خواهد یافت و تردیدی در این نیست که اگر کشوری این سرمایه های ارزشمند عالم، کاردان ،کارآمد، مدیر، مدبر، شجاع ، باانگیزه ، متعهد، با اخلاق و با ایمان را در اختیار داشته باشد و از سرمایه های دیگر هم بهره مند باشد و بتواند از آنها به خوبی استفاده کند، از شتاب و سرعت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی مطرح کرد: بدون تردید امروز جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با کشورهای شمال، جنوب، شرق و غرب در برخورداری از سرمایه نیروی انسانی و دیگر سرمایه های موثر رشد، پیشرفت و توسعه از معدل استثنایی و بالایی برخوردار بوده و آینده این کشور بسیار درخشان است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به دانش پژوهان گفت: عمده نگرانی و دغدغه های امروز دشمنان ایران ، دستگاه حاکمه آمریکا، رژیم صهیونیستی و مزدوران منطقه دقیقا به خاطر اطلاعات درستی است که از این معدل و سرمایه با ارزش بدست آوردند و امروز این سرمایه در اختیار شماست و می خواهند از شما بگیرند.

سید حسن ابوترابی فرد تاکید کرد: اگر می خواهیم سرمایه نیروی انسانی که امروز از آن برخورداریم در عرصه های مختلف ارزشیابی کنیم شاخص ها پیشرفت را نشان می دهد.

وی افزود: برای نمونه در حوزه دانش آموزی، دانش آموزان ما علی رغم امکانات کم در مقایسه با کشورهای توسعه یافته اقتصادی، از موفقیت های بسیار چشم گیر و بالایی برخوردارند.

ابوترابی با بیان اینکه خروجی باشگاه دانش پژوهان جوان در عرصه های علمی از معدل بالایی برخوردار است افزود: دانشجویان ایرانی که از دانشگاه های معتبر جهان فارغ التحصیل می شوند به صورت معناداری با دیگران متمایز و فاصله دارند.

وی با بیان اینکه تولید علم نسبت به تبدیل دانش به فناوری کار ساده ای است، بیان داشت: ما در ایران فاصله تولید علم با تبدیل دانش به فناوری را بسیار کم کرده ایم .

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فناوری های هسته ای ، نانو، لیزر، فضایی و موشکی افزود: ما هم اکنون جزو 5 کشور دنیا در فناوری موشکی هستیم و این تبدیل قدرت علم به فناوری هست که در این سه دهه رشد معناداری کرده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه ایران در قله استقلال به معنای واقعی کلمه قرار دارد ، بیان کرد: این سرمایه توسط نظام جمهوری اسلامی و با اصل کلیدی ولایت فقیه بدست آمد.

به اشتراک بگذارید :