تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ۰۹:۰۴:۰۵
کد مطلب:  742644
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیادهای علمی در سال 97؛
مدال آوران المپیادهای علمی باید شهروندان خوبی باشند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی دارندگان طلای المپیادهای علمی در سال 97 گفت: دانش پژوهان باید در کنار موضوعات علمی ، قدردانی از فرصت ها و شکرگذاری از خداوند را سرلوحه زندگی خود قرار دهند و باید شهروندان خوبی باشند .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی  وزارت آموزش و پرورش، فاطمه مهاجرانی با بیان اینکه کمبود امکانات باعث نمی شود که ما از عملکردهای اساسی خودمان دور شویم افزود: با همین شرایط دانش آموزان ما رتبه های بسیار خوبی در مسابقات المپیادهای جهانی کسب کردند.

وی تصریح کرد: تا کنون امکانات فرهنگی قوی نداشتیم ولی تلاش می کنیم که این موضوع را هم برطرف کنیم چرا که معتقدیم انسان کامل ، کسی است که در همه ابعاد و وجوه رشد کند.

مهاجرانی اظهار داشت: ما به دنبال انسانهایی که فقط مغز تحلیل گری داشته باشند نیستیم ، بلکه انسانهایی را می خواهیم که علاوه بر قدرت فکری و علمی، درست زندگی کردن را یاد داشته باشند.

وی در ادامه افزود: به همین خاطر دانش آموزان و دانش پژوهان باید علاوه بر مسائل علمی ، مهارتهای زندگی کردن در محیط های جمعی را یاد بگیرند و تمرین کنند.

مهاجرانی خطاب به خانواده ها بیان داشت: به طور قطع شما از فرزندانتان انتظار دارید علاوه بر اینکه مدال آور باشند ، درد اجتماع را نیز داشته و راه درست زندگی کردن را هم بدانند و در یک کلام شهروند خوبی باشند.

وی عنوان کرد: یکی از برنامه های ما این است مهارت های زندگی و ارتباط جمعی را به دانش آموزان در کنار موضوعات علمی و درسی، آموزش دهیم.

مهاجرانی بیان کرد: با توجه به اینکه فضای علمی اینجا به نسبت دانشگاه ها به شدت سنگین ترهست، به همین خاطر برای دانش آموزان برنامه های گوناگونی در نظر گرفته شده است.

وی همچنین گفت: دانش آموزان باید نسبت به موضوعات اجتماعی، تاریخی و پیرامونی خود درک درستی داشته باشند.

مهاجرانی با بیان اینکه ما مدال آورانی که انسانهای خشنودی نباشند و خوشرویی از زندگی نداشته باشند نمی خواهیم، افزود: مدال آوری و خوشنودی از زندگی دو مقوله مهم و مجزا از هم هستند که باید به هر دو موضوع پرداخته شود و اگر دانش آموزان ما احساس ناخشنودی از زندگی می کنند وظیفه ماست که آن را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: قدردانی از فرصت ها و شکر گذاری از خداوند موضوعات بسیار مهم و جدی هستند که باید در کنار مسائل علمی از سوی دانش پژوهان به آن پرداخته شود .

مهاجرانی در پایان گفت: آنچه ما از دانش پژوهان انتظار داریم صرفا پرداختن به مسائل علمی نیست بلکه ترکیبی از زندگی همراه با پرداختن به موضوعاتی از قبیل زیست محیطی ، تاریخی، اجتماعی، دینی ، ورزشی و ... است.

به اشتراک بگذارید :