تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۲:۳۱:۲۳
کد مطلب:  745458
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آئین افتتاحیه اندیشکده دانش‌پژوهان جوان؛
نخبگان با عمل به وظیفه خود جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کنند

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در آئین افتتاح اندیشکده دانش‌پژوهان جوان گفت: نخبگان با عمل به وظیفه خود جایگاه واقعی خود را در جامعه پیدا کنند و در پست‌های تخصصی خود خدمت کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا مخبر دزفولی در آئین افتتاحیه اندیشکده دانش‌پژوهان جوان در مرکز استعدادهای درخشان اظهار کرد: بین کسانی که با معدل ۲۰وارد دانشگاه می‌شوند باکسانی که به انحای دیگر وارد دانشگاه می‌شوند، تفاوت است.

وی افزود: حق نخبگان است که مسئولین روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند زیرا آینده کشور را نخبگان می‌سازند لذا اگر چنین نکنیم به این افراد ظلم کرده‌ایم و هرچند باید به استعدادهای برتر بیشتر توجه کرد اما درعین‌حال نباید از سایر بچه ها غافل شد.

وی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته در سطح دنیا افزود: ایران جز کشورهای با توسعه بالا نیروی انسانی قرار دارد و ما باید قدر این نیروی انسانی را بدانیم و نخبگان باید به وظیفه خود عمل کنند تا جایگاه واقعی خود را در جامعه به دست آورند و با تلاش خود را وارد عرصه‌های سازندگی شوند.

وی ادامه داد: در این اندیشکده باید مسئولین مختلف در نشست‌های دور همی نخبگان شرکت کنند و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات را بررسی کنند.

مخبر دزفولی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد در سطح کشور استعدادهای سرشاری در حوزه ریاضی و فیزیک داریم اما چنانکه باید در این رشته‌ها استقبال وجود ندارد لذا باید در این زمینه تلاش و برنامه‌ریزی کرد.

وی ادامه داد: باید برای مسئله کنکور کاری کرد تا زمانی که رشته‌های پزشکی و داروسازی را در تلویزیون به این شکل تبلیغ می‌شود وضعیت به همین شکل خواهد بود و نباید به این شکل دانشجوی پزشکی بگیریم بلکه ابتدا باید افراد لیسانس بگیرند سپس تعدادی به رشته‌های پزشکی ورود پیدا کنند.

مخبر دزفولی از ارسال نامه‌ای به رئیس صداوسیما در خصوص نحوه تبلیغات این سازمان در خصوص کنکور و کتب کمک‌درسی خبر داد.

وی از تصویب اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان در شورای انقلاب فرهنگی خبر داد و افزود: امیدوارم این مصوبه را به‌زودی توسط رئیس‌جمهور ابلاغ کند.

به اشتراک بگذارید :