تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۳:۳۱:۲۶
کد مطلب:  747151
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در آئین تجلیل از قهرمانان، مدال‌آوران و ستارگان مسابقات ورزش دانش آموزی استان گفت: ورزش، عامل نشاط و شادابی دانش آموزان در مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی صبح امروز در در آئین تجلیل از قهرمانان، مدال‌آوران و ستارگان مسابقات ورزش دانش آموزی استان که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد؛ از تلاش و زحمات کلیه عوامل و دست اندرکاران ورزش دانش آموزی استان از جمله معاونت تربیت بدنی، مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق، معاونین، کارشناسان و معلمان تربیت بدنی، مربیان، سرپرستان و داوران تقدیر و تشکر کرد و گفت: هرچند امکانات ورزش دانش آموزی استان از جمله سالن ها و فضاهای ورزشی محدود  و سرانه ورزشی نسبت به کشور پایین است؛ اما باوجود نیروی انسانی توانمند در این حوزه، موفقیت های ارزشمندی در سطح کشور کسب شده است.

قربانی گفت: مایه خرسندی است که فرزندان کردستان بتوانند با وجود محدودیت امکانات با درخشش در ورزش دانش آموزی خود را در عرصه ملی نشان دهند و امیدوارم این روند بسیار مطلوب استمرار پیدا کند.

وی منابع، امکانات و تجهیزات مناسب، نیروی انسانی توانا و برنامه های با کیفیت را سه فاکتور موفقیت هر سازمان و سیستم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با وجود این سه مولفه توانسته است ورزش دانش آموزی استان را ارتقا دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تاکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر توجه به برنامه های تربیتی و تقویت نشاط و شادابی در مدارس، تصریح کرد: دانش آموزان نباید در سطوح سنی پایین تر درگیر آزمون و کتاب های غیر درسی شوند و ضرورت دارد با استفاده از فاکتور ورزش و تمرین ورزشی، نشاط و شادابی را در مدارس تقویت شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های معاونت محترم تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به طور نسبی نسبت به سال های گذشته تجهیزات ورزشی در قالب کاروان ورزشی وارد مدارس استان شده و امیدوارم این برنامه ها در آینده نیز استمرار داشته باشد.  

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در پایان ضمن تبریک کسب رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی به کلیه دست اندرکاران ورزش دانش آموزی استان، اولیا و دانش آموزان ورزشکار، ابراز امیدواری کرد با تلاش و جدیت این روند روبه رشد ادامه پیدا کند و شاهد ارتقای بیشتری ورزش دانش آموزی در سطح کشور باشیم .

به اشتراک بگذارید :