تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۳:۳۳:۰۰
کد مطلب:  747152
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان:
درس تربیت بدنی، فرصت مناسبی برای نهادینه کردن تربیت در دانش آموزان است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان در آئین تجلیل از قهرمانان، مدال‌آوران و ستارگان مسابقات ورزش دانش آموزی استان گفت: درس تربیت بدنی، فرصت مناسبی برای نهادینه کردن تربیت در دانش آموزان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، افشین خوش گوار صبح امروز در در آئین تجلیل از قهرمانان، مدال‌آوران و ستارگان مسابقات ورزش دانش آموزی استان که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد؛ با بیان اینکه تربیت انسان کامل و جامع شرایط هدف اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است؛ گفت: معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همراستا با اهداف کلان آموزش و پرورش، ایجاد نشاط، شادابی و سرزندگی و ارتقای سطح سلامت روحی و روانی دانش آموزان را رسالت اصلی خود می داند .

وی گفت: درس تربیت بدنی و ورزش در مجموعه آموزش و پرورش فرصت مناسبی است که از رهاورد ورزش، تربیت را در دانش آموزان نهادینه و آموزه های فرهنگی، پرورشی و تربیتی را در وجود دانش آموزان تقویت کنیم.

خوشگوار با بیان اینکه برنامه و فعالیت های حوزه تربیت بدنی و سلامت در دو محور اجرای درس تربیت بدنی و برگزاری مسابقات ورزش دانش آموزی اجرا می شود؛ گفت: در زنگ ورزش با فراهم کردن نیروی تخصصی درس تربیت بدنی، تجهیزات و منابع درسی سعی کرده ایم درس تربیت بدنی را به خوبی در کلاس اجرا کنیم .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: همچنین در کنار درس تربیت بدنی برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، حیاط پویا، ورزش صبحگاهی، کانون های ورزشی درون مدرسه، ورزش با خانواده در راستای کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی و افزایش سرانه ورزش دانش اموزان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه ورزش و تربیت بدنی جزء لاینفک زندگی دانش آموزان است؛ گفت: محور دوم فعالیت های حوزه تربیت بدنی برگزاری مسابقات ورزشی است و خوشبختانه در چهار سال گذشته با برنامه محوری توانسته ایم روند رو به رشدی در کشور داشته باشیم.

خوش گوار از کسب رتبه هفتم کشوری و اول منطقه ای برای اولین بار در ورزش دانش آموزی کشور خبر داد و از تلاش و زحمات کلیه عوامل و دست اندرکاران امر در کسب این موفقیت تقدیر و تشکر کرد.   

 

 

 

به اشتراک بگذارید :