تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۳:۴۳:۳۱
کد مطلب:  747168
ستاد مصاحبه استانی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت و نیمه متمرکز سال تحصیلی 98-97 اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی منتشر کرد

جدول زمان بندی بررسی مدارک، معاینات پزشکی و انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان آزمون سراسری سال 1397 سهمیه استان آذربایجان شرقی در مرحله تکمیل ظرفیت و نیمه متمرکز اعلام شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، بررسی مدارک، معاینات پزشکی و انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان آزمون سراسری سال 1397 سهمیه استان آذربایجان شرقی در مرحله تکمیل ظرفیت و نیمه متمرکز از روز یک شنبه مورخ 97/9/18 آغاز می شود.

 با توجه به اطلاعیه مورخ 97/9/6 ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش کشور درخصوص اعلام برنامه زمانی انجام مراحل مصاحبه اختصاصی و سایر مراحل گزینش معرفی‌‌شدگان‌ چند برابرظرفیت رشته‌‌های‌ مختلف‌ تحصیلـی دارای شرایط خاص پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 97 و همچنین اعلام زمان مصاحبه تخصصی و بررسی صلاحیت عمومی از معرفی‌شدگان رشته‌ نیمه‌متمرکز آموزش تربیت‌بدنی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان درآزمون‌ مذکور، مراحل ارزیابی مدارک، معاینه پزشکی و انجام مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان آزمون سراسری سال 1397 سهمیه استان آذربایجان شرقی در مرحله تکمیل ظرفیت و نیمه متمرکز از روز یک شنبه مورخ 97/9/18  آغاز می گردد.

بنابراین ضمن عرض تبریک به راه یافتگان به این مرحله، بدین وسیله برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان برای ارائه مدارک ، انجام معاینه پزشکی و انجام مصاحبه، به شرح زیر اعلام می گردد:

برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان برای ارائه مدارک و انجام فرآیند مصاحبه اختصاصی

حرف اول نام خانوادگی

زمان مراجعه

ساعت مراجعه

روز

تاریخ

کلیه داوطلبان خانم

یکشنبه

97/9/18

8 صبح تا 16 عصر

داوطلبان آقا شامل حروف الف، ب، پ، ت، ث، ج، چ، ح، خ، د، ر، ز، س

دوشنبه

97/9/19

8 صبح تا 16 عصر

داوطلبان آقا شامل حروف ش، ص، ط، ع، غ، ف، ق، ک، گ، ل، م، ن، و، هـ، ی

سه شنبه

97/9/20

8 صبح تا 16 عصر

 

محل ارائه مدارک ، معاینه پزشکی و مصاحبه :

دانشگاه فرهنگیان- پردیس علامه امینی - ساختمان شهید رجایی به نشانی تبریز - میدان دانشسرا-  آدرس وب سایتhttp://taap.cfu.ac.ir/ ،  شماره تماس 35232210- وب سایت: http://tfu.cfu.ac.ir - 

مدارک لازم

داوطلبان مدارک به شرح ذیل را قبل از مراجعه به قسمت پذیرش باید به ترتیب ذکرشده از ردیف اول تا ردیف هشتم در یک پوشه آماده نمایند:

1-  کارنامه چاپ شده از سایت سازمان سنجش .

2-  2 قطعه عکس رنگی تمام رخ 3*4 پشت نویسی شده و جدید .

3-  اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

4- اصل و کپی گواهی دیپلم که معدل سه سال آخر متوسطه در آن قید شده باشد.

5- اصل و کپی گواهی پیش دانشگاهی که معدل کل در آن قید شده باشد.

6- معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان برای داوطلبان نخبه. ( موضوع بخشنامه شماره 710/34 مورخ 1392/07/29 وزارت آموزش و پرورش)

7- مدارک مربوط به حافظان قرآن کریم (دارندگان حفظ قرآن در درجات یک ،  دو و سه ) صادره  با امضای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

8- مدارک مربوط به آشنایی با مهارت های پایه، علوم و فناوری اطلاعات در صورت موجود. (این مدارک به هنگام مصاحبه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.   

9- اصل فیش واریزی به مبلغ دویست و هفتاد هزار (270000) ریال به شماره حساب مندرج در بند 5 تذکرات مهم.

توجه : داوطلبانی که در مرحله اول اعلام نتایج آزمون سراسری در قالب چندبرابر ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجائی تهران در شهریور ماه سال 1397 به مرحله مصاحبه راه یافته بودند و در کارنامه اعلام نتایج نهایی آنان در قسمت نتیجه کد 7 درج نشده بود، و در این مرحله نیز در قالب تکمیل ظرفیت یا نیمه متمرکز مجاز شناخته شده اند، نیازی به ارائه مدارک و مصاحبه مجدد ندارند ولی بایستی با حضور در محل بررسی مدارک و مصاحبه براساس جدول زمان بندی اعلام شده ، نسبت به تکمیل فرم پذیرش اقدام و بدین وسیله علاقه مندی خود را برای پذیرش در این مرحله اعلام نمایند. بدیهی است عدم تکمیل فرم مذکور به منزله انصراف از رشته‌های نیمه‌متمرکز و یا تکمیل ظرفیت، تلقی خواهد شد.

تذکرات مهم :

1-  پس از اتمام بررسی مدارک و مستندات، چنانچه داوطلب به تشخیص کارگروه بررسی مدارک و مستندات، واجد کلیه شرایط  وضوابط پذیرش وتربیت دانشجومعلم متعهدخدمت در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان منتشر شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه های سازمان سنجش قرار بگیرد،  به مرحله معاینه پزشکی معرفی می گردد و در صورت تایید سلامت جسمی و روحی از سوی پزشک معتمد آموزش و پرورش ، به مرحله مصاحبه اختصاصی معرفی می گردد.

2- براساس دستورالعمل مصاحبه برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، با تایید پزشک معتمد آموزش و پرورش با ملاک ها و معیارهای زیر مورد سنجش قرار می گیرد:

1-2 توانایی گفتاری: توانایی در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و نداشتن لکنت زبان به هر میزان.

2-2 قدرت بینایی: داشتن دید 10/10 در یک چشم، پس از اصلاح با عینک و داشتن دید 10+16/10 در دو چشم، پس از اصلاح با عینک

هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو چشم

دو بینی غیر قابل درمان و نیستاگموس شدید هر دو چشم

ضایعات وسیع، شدید و غیردرمان در هر دو قرنیه

کور رنگی

نابینایی در یک چشم

موارد مذکور در آموزش و پرورش منع استخدامی دارند.

3-2 قدرت شنوایی: کمی شنوائی داوطلب نباید بیش از 40 دسی بل باشد و داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.

4-2 قد و وزن:اندازه حداقل قد داوطلبان خانم 150 و داوطلبان آقا 155 سانتی متر مدنظر می باشد. همچنین وزن داوطلبان براساس BMI (نسبت وزن به مربع قد برمبنای متر) به تشخیص پزشک و کمیسیون مصاحبه .

5-2 علاوه بر موارد بالا، به تشخیص پزشک معتمدآموزش و پرورش، داوطلب باید فاقد هرنوع بیماری شناخته شده مؤثردرانجام وظایف معلمی یا وضعیت ناسالم جسمی دیگرباشد.

3- داوطلبان توجه داشته باشند که موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به منزله قبولی نهایی فرد در دانشگاه فرهنگیان /دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی نمی گردد. بلکه کلیه داوطلبان باید واجد شرایط مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی بوده و در گزینش نهایی که بر اساس ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گردد، دارای نمره علمی نهایی در مقایسه با سایر داوطلبان در کد رشته محل مربوط نیز باشند.

4- داوطلبانی که به هر دلیل نتوانند در موعد اعلام شده نسبت به ارایه مدارک مورد نیاز اقدام نموده و یا در مراحل بعدی ( معاینه پزشکی و مصاحبه ) حضور یابند ، به منزله انصراف از انجام مصاحبه  شناخته خواهند شد و هیچ حقی برای این قبیل داوطلبان متصور نمی باشد.

5- با عنایت به اطلاعیه فوق الذکر سازمان سنجش و تصریح شیوه نامه مصاحبه ، هر یک از داوطلبان معرفی شده بایستی مبلغ دویست و هفتاد هزار (270000) ریال به حساب شماره   2173120579002   نزد بانک ملی ایران (قابل واریز از تمام شعب بانک ملی) به نام درآمد خدمات آموزشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش به شناسه ای واریزی  شماره 12001800370009  واریز و اصل فیش واریزی را به همراه مدارک به قسمت بررسی مدارکمرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.

6- داوطلبی که در شهریورماه سال جاری برای رشته‌های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی معرفی شده و صلاحیت عمومی و تخصصی آنان مورد تأیید آموزش وپرورش قرارگرفته است می‌بایست نسبت به تکمیل فرم پذیرش در مرکز مجری مصاحبه و هسته گزینش استان اقدام نمایند. عدم مراجعه به هریک از مراکز مزبور (هسته گزینش و پردیس مجری مصاحبه)، به منزله انصراف از رشته‌های نیمه‌متمرکز و یا تکمیل ظرفیت، تلقی خواهد شد.

7- داوطلبی که در شهریورماه سال جاری برای رشته‌های متمرکز دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی معرفی شده لیکن به دلیل نداشتن شرط" معدل، سن و معاینات پزشکی" مطابق مفاد شرایط و ضوابط مندرج در صفحه 2و3 بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1397، از سوی آموزش و پرورش مورد تأیید قرار نگرفته‌اند. چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان رشته‌های نیمه‌متمرکز و یا تکمیل ظرفیت، قرار گیرند از مراجعه برای انجام فرایند مصاحبه به دلیل غیر واجدشرایط بودن، خودداری نمایند. 

تبصرهچنانچه داوطلبی در این مرحله به آموزش و پرورش معرفی شده باشد که ویژگی جسمانی داوطلب، نسبت به مراحل قبل آزمون تغییر کرده است موضوع مجددا توسط مرکز مجری مصاحبه صرفاَ برای رشته های نیمه متمرکز و یا تکمیل ظرفیت (حسب معرفی داوطلب از سوی سازمان سنجش) مورد بررسی خواهد گرفت.

8- از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده اند مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به عمل نخواهد آمد، بنابراین این گونه داوطلبان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند. بدیهی است مبلغ واریزی به خزانه،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به هیچ عنوان عودت داده نمی‌شود.

دریافت فرم شماره یک گزینش

دریافت بخشنامه مربوط به نخبگی

مشاهده شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

 

 

به اشتراک بگذارید :