تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  747237
رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
آگاهی دادن به فرهنگیان در حوزه‌ی وظایف و اختیارات بسیار مهم است

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه در جلسه آشنایی بازرسان ویژه آموزش و پرورش در خصوص موارد تخلف و نحوه جلوگیری از ایجاد آن، گفت: آگاهی دادن به فرهنگیان در حوزه‌ی وظایف و اختیارات، بسیار مهم است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ظهر امروز، نورالله حیدری، رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در جلسه‌ای که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، گفت: آگاهی دادن به فرهنگیان در حوزه‌ی وظایف و اختیارات، بسیار مهم است.

در ابتدای این نشست، مجید یزدان‌پناه، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ضمن تشکر از مجموعه‌ی همکاران که با درایت و تدبیر خود باعث ایجاد محیطی سالم و به دور از تنش گردیده‌اند، بر آگاهی دادن به همکاران و دانش‌افزایی آنان تاکید کرد و افزود: افزایش اطلاعات افراد درباره حقوق و وظایف‌شان، موجب پیشگیری از مشکلات بسیاری می‌شود که با اندک برنامه‌ریزی می‌توان از بروز چنین پدیده‌هایی جلوگیری کرد.

سپس، جلیلیان، ﻣﺴﺆول ﻫﻴﺄت رسیدگی به تخلفات، مواردی را در خصوص تخلفات اداری و آموزشی بیان کرد و گفت: نظام تعلیم و تربیت از سالم‌ترین دستگاه‌های جمهوری اسلامی ایران است و چه در حوزه‌ی آموزشی و چه در بخش اداری، شاهد کمترین تخلفات هستیم و این نکته بیانگر سلامت کارمندان آموزش و پرورش است.

در ادامه‌ی این جلسه، نورالله حیدری، رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه به شناسایی جایگاه‌ها و گلوگاه‌هایی که بیشترین موارد تخلف در آن صورت می‌گیرد، اشاره کرد و نقش نظارت بر فعالیت‌ها و آگاهی دادن به همکاران فرهنگی در قالب کلاس‌های ضمن خدمت و جلسات ویژه در این مورد را بسیار مهم و ضروری دانست.

وی با تاکید بر اینکه عدم آگاهی فرهنگیان از تخلفات، باعث حادث شدن این امر می‌گردد، افزود: باید با آموزش صحیح همکاران و تذکر نکات لازم، پیشگیری‌های به موقع را انجام داد تا کار به مرحله ارتکاب تخلف نکشد؛ زیرا در آن صورت باید به دنبال درمان معضل باشیم و همه می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

لازم به یادآوری است که اعضای حاضر در این نشست، پیرامون مباحث مربوطه بحث و تبادل نظر کارشناسانه کردند و راهکارهای عملی برای موارد مطرح شده ارائه نمودند.

به اشتراک بگذارید :