تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۲۱:۵۹:۰۰
کد مطلب:  747266
مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:
درس پژوهی تبلور دانش، تجربه و خلاقیت معلمان است

مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش گفت: درس پژوهی تبلور دانش، تجربه و خلاقیت معلمان است.

 

   به گزارش اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، مرتضی شکوهی در همایش درس‌پژوهی استان با تأکید بر اهمیت پژوهش جمعی در آموزش و پرورش، اظهار کرد: اگر پژوهش گروهی و مشارکتی باشد، نتایج بهتر و ماندگاری را در پی خواهد داشت.

   شکوهی افزود: درس‌پژوهی بستر مناسبی برای همفکری و هم اندیشی فعالان تعلیم و تربیت است که با پردازش های متفاوت زمینه های  آموزش درست را فراهم می کند.

   وی با بیان این که روش های حل مسأله متعدد و متفاوت است، خاطرنشان کرد: به تناسب صورت‌بندی متفاوت دانش، تجربه و تخصص افراد در پردازش موضوعات بسیار مهم و اثرگذار است.

   مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت مدرسه محوری در  نظام تعلیم و تربیت، تصریح کرد: امروز باید باور کنیم که کارکردهای مدرسه تغییر کرده است.

   شکوهی با بیان این که سند تحول بنیادین چهره متفاوتی از مدرسه ترسیم نموده است، افزود: بر اساس این سند که نقشه راه ما در آموزش و پرورش است، دانش آموز فقط پذیرنده نیست، بلکه نقش فعالی در فرایند آموزش دارد.

   وی گفت: باید به سمت و سویی حرکت کنیم که دانش آموزان با ویژگی های منطبق با سند تحول بنیادین  تربیت شوند.

   شکوهی با بیان این که لازم است سند تحول با نگاه آزاداندیشانه مورد مطالعه قرار گیرد، تصریح کرد: این سند گرچه  در بلندمدت نیازمند بازنگری است، اما امروز پیام های نوینی برای فعالان عرصه تعلیم و تربیت دارد.

   وی با بیان این که نظریه های تعلیم و تربیت راهکارهای کلی را نشان می دهند، خاطرنشان کرد: با اتکای به دانش، تجربه و تخصص باید در عرصه عملی گام های موثری برای ارتقای آموزش و پرورش برداشته شود. 

   شکوهی افزود: این مهم با تفکر و اندیشه معلم حاصل می شود که درس پژوهی مصداق بارز آن است.

   وی تصریح کرد: درس پژوهی برآمده از نیاز معلم به تفکر، دانش، خلاقیت و نوآوری است.

    مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش معلم و دانش آموز در فرایند آموزش، گفت: تحول واقعی در نظام تعلیم و تربیت توسط معلم و دانش آموز در کلاس درس صورت می گیرد.

به اشتراک بگذارید :