تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۲۳:۴۵:۲۰
کد مطلب:  747274
رییس اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
صداوسیما تلاش های معلمان عزیز را با روایت ناقص از یک اتفاق زیر سوال نبرد

رییس اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان گفت: شایسته نیست تلاش های معلمان عزیز با روایت ناقص صدا و سیما از یک اتفاق زیر سوال برود.

  

   به گزارش اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد سهرابی اظهار کرد: علی‌رغم تأکید وزیر محترم آموزش و پرورش، ارسال دستورالعمل و تأکید مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان در نشست ها و جلسات متعدد مبنی بر این که تنبیه بدنی دانش آموزان خط قرمز ماست، شاهد چنین اتفاقی در یکی از مدارس همدان بودیم.

   سهرابی  در تشریح  این اتفاق گفت: نام یکی از دانش آموزان پایه هفتم دبیرستان شهیدمقصودی همدان توسط مبصر کلاس به عنوان فرد بی نظم به دبیر علوم داده می شود که دبیر مربوطه نیز به جای برخورد تعلیم و تربیتی به دانش آموزان می گوید که مجاز هستند همکلاسی خود را تنبیه کنند که یکی دو نفر از دانش آموزان این کار را به صورت سطحی انجام می دهند.

   وی افزود: پس از این اتفاق  مسوولین آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان با دعوت از اولیا از آنان دلجویی می کنند.

   رییس اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان با بیان این که معلم و دانش آموز دو عنصر مهم تعلیم و تربیت هستند که در صورت تضییع حقوق هرکدام آموزش و پرورش به جد حمایت و اعمال قانون خواهد نمود، خاطرنشان کرد: اقدامات قانونی لازم در خصوص خطای معلم در تنبیه دانش آموز در  دبیرستان شهیدمقصودی صورت گرفته است.  

   سهرابی با اشاره به انعکاس شتاب زده خبر این اتفاق از بخش های خبری صدا و سیما، گفت: از صدا و سیما تقاضا داریم در گزارش های خود به گونه ای عمل نکند که تلاش های معلمان عزیز با یک روایت ناقص از خطای یک معلم زیر سوال برود.

   وی تأکید کرد: شایسته است صدا و سیما در انعکاس اخبار خوب هم پیش قدم شود؛ به عنوان مثال دانش آموز نمونه نمازی استان، سیدمحمدمهدی موسوی هفته پیش توسط استاندار محترم تشویق شد و در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنان از دست رییس جمهور محترم لوح سپاس دریافت کرد که انتظار می رفت صدا و سیمای استان آن را به صورت گسترده انعکاس دهد.

   وی همچنین گفت: امروز لازم است اخبار مربوط به از خودگذشتگی معلمان در زمینه های مختلف به آحاد جامعه ارائه شود، گرچه مردم خود اطلاع کافی و کامل از خدمات ارزشمند معلمان دارند.

   سهرابی تصریح کرد: بر اساس نظر مقام معظم رهبری که تأکید دارند اخبار امیدوار کننده به مردم ارائه شود، از رسانه ملی انتظار می رود رسالت خود را در این زمینه به درستی انجام دهد.

   رییس اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان با بیان این که قاطبه معلمان استان افرادی دلسوز و متعهد هستند و ممکن است به ندرت این گونه موارد حادث شود، ابراز امیدواری کرد:  در آتیه هیچ معلم و دانش آموزی دچار مخاطره نشود.

به اشتراک بگذارید :