تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۳:۲۸:۲۰
کد مطلب:  747300
مدیر آموزش و پرورش بهبهان خبر داد:
شرکت 70 دانش آموز مستعد بهبهانی در طرح دوست علمی ریاضی / حضور بیش از 80 دبیر ریاضی در همایش علمی آموزش ریاضی به شیوه شهودی و کاربردی

مدیر آموزش و پرورش بهبهان از شرکت 70 دانش آموز مستعد مدارس سمپاد بهبهان در طرح دوست علمی ریاضی خبر داد. وی همچنین افزود: بیش از 80 دبیر ریاضی دوره متوسطه اول و دوم نیز در همایش "آموزش ریاضی به شیوه شهودی و کاربردی" شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان به نقل از آموزش و پرورش شهرستان بهبهان، رسول عبدی پور صبح روز پنج شنبه 15 آذر ماه در گفت و گو با روابط عمومی اظهار کرد: طرح دوست علمی از طرح های بنیاد ملی نخبگان کشور است که با هدف کشف و شناسایی استعدادهای ذاتی و نهفته دانش آموزان مستعد برای تربیت و هدایت آنان جهت حضور در عرصه های مختلف علمی و فناورانه برگزار می شود.

 

وی با اشاره به لزوم توجه به سرمایه های انسانی برای دست یابی به توسعه پایدار، افزود: شناخت و حمایت از دانش آموزان برتر و نخبه به عنوان استعدادهای فکری و سرمایه های انسانی، آینده کشور را به سمت رشد و شکوفایی سوق می دهد.

 

مدیر آموزش و پرورش بهبهان تصریح کرد: شهرستان بهبهان با داشتن دانش آموزان مستعد، توانمند، خلاق و ایده پرداز یکی از شهرهای علمی استان خوزستان به شمار می آید.

 

 عبدی پور بنیه علمی و خلاقیت محور دبیران را در ایجاد علاقمندی دانش آموزان در عرصه مهارت ورزی و کارآفرینی مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: توانمندی دانشی و عملی دبیران بهبهانی به گونه ای است که با تشویق و ترغیب دانش آموزان مستعد برای شرکت در فعالیت های خلاقانه و نوآورانه، آنان را برای ورود به عرصه اشتغالزایی هدایت کرده و پرورش می دهند.

 

وی با اشاره به استقبال دانش آموزان مستعد از این طرح، یادآور شد: 70 دانش آموز برتر از مدارس سمپاد شهرستان بهبهان، دبیرستانهای استعداهای درخشان شهید ناصری و فرزانگان مهندس دادپور در طرح دوست علمی شرکت کردند.

 

 مدیر آموزش و پرورش بهبهان یادآور شد: طرح دوست علمی با محوریت ریاضیات کاربردی، با هماهنگی و برنامه ریزی پژوهسرای خوارزمی و به همت بنیاد نخبگان استان خوزستان برگزار می شود.

 

 

وی در عین حال از شرکت 83 دبیر ریاضی دوره متوسطه اول و دوم در همایش "آموزش ریاضی به شیوه شهودی و کاربردی" خبر داد و افزود: با همت پژوهشسرای خوارزمی و مشارکت بنیاد نخبگان استان خوزستان، همایش علمی آموزشی  نیز با عنوان "آموزش ریاضی به شیوه شهودی و کاربردی" برگزار شد.

 

عیدی پور توانمند سازی نیروی انسانی را از عوامل بهبود کیفی آموزش در مدارس دانست و افزود: از اهداف مهم و اصلی برگزاری این همایش را می توان ارتقاء سطح دانش، نو شدن و بروز رسانی اطلاعات و آشنایی دبیران با شیوه های نوین، خلاقانه و کاربردی تدریس درس ریاضی برشمرد.

 

وی اضافه کرد: در این همایش علمی آموزشی، 83 دبیر ریاضی دوره متوسطه اول و دوم شهرستان بهبهان شرکت کرده و با روش نوین آموزش دروس ریاضیات آشنا شدند.

 

مدیر آموزش و پرورش بهبهان با اشاره به تغییر رویکرد کتب درسی به دانش آموز محوری و کاربردی شدن، خاطرنشان کرد: به کارگیری روشهای نوین تدریس متناسب با مباحث کتب درسی می تواند با ایجاد حس کنجکاوی و پرسشگری، دانش آموزان را در فرآیند یاددهی- یادگیری فعال کرده و با تسهیل درک مفاهیم و مطالب، با جنبه های کاربردی علوم آشنا شوند.

 

به اشتراک بگذارید :