تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۱۲:۲۶:۲۳
کد مطلب:  749621
نجات مادری بعد از دچار شدن به حمله شدید تنفسی، با تلاش‌های شجاعانه و هوشمندانه دانش آموزدختر 11 ساله‌‌اش

مادری بعد از دچار شدن به حمله شدید تنفسی، با تلاش‌های شجاعانه و هوشمندانه دانش آموزدختر 11 ساله‌‌اش نجات یافت.

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش  ، هادی بهرامی مسئول روابط عمومی بیمارستان شرستان محلات گفت: مادری بعد از دچار شدن به حمله شدید تنفسی، با تلاش‌های شجاعانه و هوشمندانه دختر 11 ساله‌‌اش نجات یافت.

وی افزود: پرنیا پورمند ۱۱ساله که آموزش کمک های اولیه را در مدرسه گذرانده بود ،  بلافاصله پس از حادثه همسایه‌ها را در جریان ماجرا گذاشت و از آنها درخواست کمک کرد.

بهرامی بیان کرد: با انتقال مادر به بیمارستان، پزشک معالج پس از معاینه بیمار ضمن تقدیر از شجاعت و هوش این دانش‌آموز پایه پنجم که ناجی جان مادرش شد،  گفت: اگر بیمار دقایقی دیرتر به بیمارستان می‌رسید منجر به بروز اتفافات ناگواری می‌شد.

مسئول روابط عمومی بیمارستان در تشریح مشکل این بیمار خاطر نشان ساخت: او در خانه دچار حمله شدید آسم  شد و در نتیجه مشکل جدی تنفسی(دچار گرفتگی راه های هوایی) شده بود که بعد از انتقال به بیمارستان سریعاً به بخش سی سی یو منتقل و اقدامات درمانی بر روی او انجام گرفت. بیمار سریعاً توسط تیم بیمارستانی به دستگاه ونتیلاتور وصل و ساکشن شد و با حضور متخصص داخلی، دکتر بیگی و متخصص بیهوشی، دکتر مستشفی و کادر بیمارستان و انجام اقدامات درمانی، پس از ساعتی مادر جان دوباره گرفت و به بخش سی سی یو منتقل شد. بیمار پس از سه روز با حال عمومی مطلوب و رضایت کامل  بیمارستان را ترک کرد.

به اشتراک بگذارید :