تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ ۱۲:۴۴:۳۱
کد مطلب:  749662
معاون پرورشی و فرهنگی در مراسم نمادین آغاز هفته قرآن:
خودمان باید عامل به قرآن باشیم تا فرزندانمان هم به قرآن عمل کنند

معاون پرورشی و فرهنگی مسابقات قرآن و حفظ جز سی‌ام را از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش‌وپرورش و یکی از بهترین راه‌های انس با قرآن در سطح مدارس دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در مراسم نمادین هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز در مدرسه دخترانه حجاب منطقه ۱۳، علیرضا کاظمی گفت: اگر به آیات قرآن و روایات آن مراجعه کنیم نشان می‌دهد تنها مسیری که می‌تواند ما را به قله‌های سعادت و آرامش برساند همراهی، انس و توسل به قرآن است. امروزه بیشتر از هرروز دیگر به توسل و تمسک به قرآن نیاز داریم، فضای پیچیده و مسموم تربیتی و اجتماعی در جامعه در فراروی فرزندان ما است و باید آنان را با حوزه قرآنی پیوند بزنیم.

کاظمی خطاب به دانش‌آموزان گفت: هرقدر می‌توانید قرآن بخوانید، این آیه قرآن است. قرآن منشا خیروبرکت است و اثرات تکوینی و وزنی در زندگی ما دارد. اثرات قرآن این است که رمز و راز موفقیت در سلامتی، کسب‌وکار، جهاد فی سبیل الله با خواندن قرآن شکل می‌گیرد، بنابراین باید در قرآن تدبر کرد.

وی با طرح این سؤال که چگونه می‌شود دانش‌آموزان، قرآنی تربیت شوند؟ افزود: امروزه قرآن در خانه‌های ما مهجور است باید فضای خانه را معطر و نورانی به انوار قرآن کنیم تا فرزندانمان این‌گونه تربیت شوند و خود عامل و قاری قرآن باشیم.

دبیر شورای عالی نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: انتظار دارم برای تحقق فرمایشات رهبری تمام مدیران تمام هم‌وغم خود را بر حضور دانش‌آموزان در نماز جماعت در مدارس بگذارند و دانش آموزان در آن شرکت کنند‌.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: ما به‌عنوان متولیان و مسئولان این امر باید تمهید مقدمات کنیم اما کسی که می‌تواند بیشترین نقش در ترویج فرهنگ قرآنی در مدارس داشته باشد مدیر است. مسابقات قرآن و حفظ جز سی به‌عنوان مهم‌ترین برنامه‌های محوری آموزش‌وپرورش و یکی از بهترین راه انس با قرآن در سطح مدارس است این موضوع نیاز به همت مدیران و معلمان مدارس دارد.

کاظمی جامعه سالم را درگرو تربیت دانش‌آموزان سالم و تربیت قرآنی آنان دانست و افزود: در این صورت است که جامعه طراز قرآنی شکل می‌گیرد.

به اشتراک بگذارید :