تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ ۱۰:۴۹:۴۸
کد مطلب:  751186
مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش:
390 هزار دانش آموز در مدارس شاهد کشور تحصیل می کنند

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاح کارگاه آموزشی مدارس ابتدایی شاهد در خمین گفت: 390 هزار دانش آموز در سه دوره تحصیلی در مدارس شاهد در سراسر کشور تحصیل می کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «محمد رضا رزاقی» مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه کارگاه کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد دوره ابتدایی در خمین گفت: 390 هزار دانش آموز در سه دوره تحصیلی در مدارس شاهد در سراسر کشور تحصیل می کنند.

وی افزود: این تعداد دانش آموز در سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در یک هزار و 350 مدرسه شاهد مشغول به تحصیل هستند و بیشترین تراکم دانش آموزان در دوره ابتدایی با بیش از 175 هزار نفر است.
مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: این وزارتخانه 50 هزار فرهنگی شاهد شامل فرزند شهید، خواهر و برادر شهید، آزاده، رزمنده و جانباز دارد.

رزاقی با اشاره به نقشه راه مدارس شاهد گفت: براساس این سند، مدارس شاهد در قالب یک سبک منسجم و با اهدافی مشخص فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: امروز مأموریت این اداره‌ کل، افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد است.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش افزود: تلاش می شود با عینیت بخشی به متن سند تحول بنیادین در قالب برگزاری کارگاه های کیفیت ‌بخشی برای مدیران، تعلیم و تربیت در مدارس شاهد به عنوان یک الگوی موفق معرفی شود.

رزاقی ادامه داد: سند تحول آموزش و پرورش به عنوان سند بالا دستی محورفعالیت های مدارس شاهد است و تلاش می شود این سند با دوری از شعار زدگی عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: همزمان با اجرای نقشه راه مدارس شاهد، طرح تدبیر در مدارس ابتدایی و طرح تعالی مدیران در دوره متوسطه اجرا می شود.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: دومین کارگاه کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد با هدف توانمند سازی مدیران این مدارس به برگزار می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان مرکزی نیز در این مراسم طی سخنانی گفت : ایجاد ارتباط صحیح و منطقی بین دانش آموزان و مدرسه یکی از موارد مهم سند تحول آموزش و پرورش است.

«شهریار فولادوند» افزود: در مدارس باید فضایی ایجاد شود که دانش آموزان بدون استرس تحصیل کنند چراکه بسیاری از مشکلات رفتاری و بین فردی افراد جامعه ناشی از این استرس های دوران تحصیل است.

وی اظهار داشت: یکی از موانع مهم شکل گیری فضای ملاطفت در مدرسه، ساختار ذهنی والدین دانش آموزان درباره ارزشیابی توصیفی است.

فولادوند، رمز تربیت اسلامی را محبت بیان کرد و گفت: راه حل بسیاری از آسیب های بعد از دوران تحصیل ارتباط صحیح و منطقی همراه با ملاطفت دینی است.

امام جمعه خمین نیز در این کارگاه گفت: توجه به نظام تعلیم و تربیت بسیار اهمیت دارد چرا که شخصیت افراد در این نظام شکل می گیرد.

حجت الاسلام سید « علی حسینی پور» افزود: دانش آموزان باید در فضای پر نشاط مدرسه آرامش پیدا کند و برای پذیرفتن مسئولیت اجتماعی آماده شود.

وی تاکید کرد: نظام آموزشی مهارت آموزی را به جای نمره دهی به دانش آموزان در دستور کار خود قرار دهد.

گفتنی است، کارگاه کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد ابتدایی به مدت 2 روز و با حضور 60 مدیر و کارشناس دوره ابتدایی از استان های کرمانشاه، اصفهان و مرکزی در زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی  حضرت امام خمینی (ره) در خمین برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :