تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ ۱۳:۰۰:۳۹
کد مطلب:  758992
معاون پرورشی و فرهنگی در دیدار با خانواده شهدا:
شهادت اتفاقی حاصل نمی‌شود بلکه نیاز به معرفت دارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در سفر به خراسان رضوی گفت: اگر زندگینامه و خاطرات شهدا را به دقت بررسی و مرور کنیم خواهیم فهمید که شهدا انسان هایی وارسته، برگزیده و خاص و ویژه بودند که تفاوت‌های بسیار فاحشی با سایرین که از قافله ایثار و شهادت عقب مانده‌اند، دارند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی به نقل از روزنامه قدس خراسان، علیرضا کاظمی در جمع خانواده شهیدان  با ذکر خاطراتی از شهیدان کاوه، برونسی و شهید نیکواقبال، گفت: اگر زندگینامه و خاطرات شهدا را به دقت بررسی و مرور کنیم خواهیم فهمید که شهدا انسان هایی وارسته، برگزیده و خاص و ویژه بودند که تفاوت‌های بسیار فاحشی با سایرین که از قافله ایثار و شهادت عقب مانده‌اند، دارند.

وی در خصوص نقش بی‌بدیل شهدا در پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: اگر تمام دستاوردهای نظام از جمله؛ اقتدار، عزت و شرف میهنمان را مرور و بررسی کنیم قطعاً همه مدیون و مرهون فرهنگ ایثار و شهادتیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز باید به جوانان و نوجوانان یادآوری کنیم که شهدای ما شوق شهادت داشتند، این طور نیست که تصور کنیم شهادت اتفاقی حاصل می‌شود، شوق شهادت و عروج هم زیرساخت‌هایی دارد که یک سری معارف و تمهیداتی است که افراد خاص باید به آن نتیجه برسند در غیر این صورت هر کس و هر شخص به آن نمی‌رسد و شوق شهادت هرگز با زبان و شعار هم حاصل نمی‌شود.

در ادامه این دیدار صمیمی، همسر غلامرضا باقری به ذکر خاطراتی از ولایتمداری، مردمداری و ایثارگری شهید پرداخت و گفت: بر همه ما خانواده شهدا ثابت شده که واقعاً شهیدان همه جا حضور دارند و زنده‌اند و روح آن‌ها حاضر و ناظر بر اعمال ماست و هر جا که کار ما گیر می‌کند و گره می‌خورد گره گشایی می‌کنند.

شایان ذکر است: شهید غلامرضا باقری رخنه بعد از چند بار اعزام و خدمت در جبهه‌ها در تاریخ ۶۵/۱۲/۲۲ در محل شلمچه با اصابت گلوله سمینوف به ناحیه سر به درجه رفیع شهادت نائل آمده است، از وی ۸ فرزند (۳ دختر و ۵ پسر) به یادگار باقی مانده است.

به اشتراک بگذارید :