تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ۰۹:۱۷:۱۱
کد مطلب:  760473
دکتر رحمانی خبر داد:
برگزاری جلسه آموزش مهارت های زندگی ویژه مدارس استعدادهای درخشان در شهرستانهای تهران

معاون مرکز استعدادهای درخشان از برگزاری جلسه تبیین دستورالعمل اجرایی آموزش مهارت های زندگی ویژه مدارس استعدادهای درخشان در اداره کل شهرستانهای تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، حمید رحمانی آشنایی دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان با مهارت های زندگی، فضیلت های روان شاختی و مشارکتی برای وود آگاهانه و مسولانه به زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی مبتنی بر تفاوت های فردی در دوره نوجوانی ، یک ضرورت اساسی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این دستورالعمل براساس سند تحول بنیادین به تمام مدارس متوسطه اول استعدادهای درخشان کشور ارسال شده است تصریح کرد: ارایه خدمات مشاوره ای - تربیتی در تمام سطوح تحصیلی برای افزایش سلامت جسمی و روانی دانش آموزان، برنامه ریزی برای ارتقای سطح کیفی آموزش های مدرسه ای به منظور پرورش خلاقیت ، مهارت حل مساله ، آداب و مهارتهای زندگی در دانش آموزان و همچنین ارایه برنامه های مشاوره ای ویژه خانواده دانش آموزان و مشاوره های تحصیلی و شغلی به دانش آموزان ، متناسب با استعدادها و علایق و اولویت ها و نیازهای کشور از جمله این راهکارها در سند تحول بنیادین است.

رحمانی درخصوص فرآیند اجرای این طرح افزود: این طرح برای دانش آموزان دوره اول متوسطه در قالب ساعات فوق برنامه برگزار می شود.

وی ادامه داد: این طرح در طول سال تحصیلی طی 18 هفته به مدت 36 ساعت و هفته ای یک روز به مدت دو ساعت برگزار می شود.

رحمانی همچنین در پایان گفت: سقف تعداد دانش آموزان و والدین شرکت کننده در کلاس های آموزشی فوق 30 نفر و برای اولیاء به صورت جداگانه از اساتید مجرب در زمینه مهارتهای زندگی استفاده می شود.


به اشتراک بگذارید :