تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ۱۰:۲۵:۳۷
کد مطلب:  760585
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با فارس:
هیچ گزارشی از عدم تحصیل دانش‌آموزان به دلیل وجود مدارس چندپایه نداریم

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ گزارشی از مشکل عدم تحصیل دانش‌آموزان به دلیل وجود مدارس چندپایه نداریم.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی و به نقل از خبرگزاری فارس، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش  خبرگزاری فارس در واکنش به پرسش مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» درباره «مدارس مختلط روستاها مانع ادامه تحصیل کودکان»، اظهار کرد: 49 هزار کلاس چند پایه داریم که اینها در مناطق روستایی و عشایری هستند و اکثراً خانواده‌ها همدیگر را می‌شناسند، بچه ها همدیگر را می‌شناسند و خوشبختانه هیچ گزارشی از مشکل عدم تحصیل دانش‌آموزان نداریم.

وی ادامه داد: البته ممکن است در جایی که تعصب برای ادامه تحصیل دختران وجود دارد، به طور کلی  نگرش‌ نسبت به حضورشان در مدرسه مثبت نباشد و این به دلیل مشکلات در کلاس‌های چند پایه نیست.

حکیم زاده تصریح کرد: ممکن است که یک کلاس داشته باشیم که 5 دانش‌آموز در پایه‌های مختلف داشته باشد و اینکه بخواهیم که کلاس را تفکیک کنیم، امکان پذیر نیست ولی در هر صورت سیاست آموزش و پرورش این است که هر جا بستر و امکانش موجود بود، کلاس درس تشکیل دهد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما گزارشی نداشتیم که به خاطر وجود کلاس چند پایه، مشکلی عدم تحصیل وجود داشته باشد اما اگر فردی موردی  را می‌شناسد، گزارش دهد تا بررسی کنیم. 

به اشتراک بگذارید :