تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ۱۱:۰۶:۲۹
کد مطلب:  760639
جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش تشکیل شد

جلسه ستاد شاهد آموزش و پرورش با حضور اعضا در دفتر معاون پرورشی و فرهنگی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، صبح امروز یکشنبه مورخ 2 دی 97 جلسه ستاد شاهد با حضور اعضای این ستاد در دفتر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد در ابتدای جلسه علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی به حاضرین خوش آمد گفت و از اعضای ستاد مدارس شاهد خواست گزارش عملکرد خود را ارائه دهند سپس رزاقی، مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش به ارائه گزارشی از جلسه قبل پرداخت.

رزاقی ادامه داد: مصوبات جلسه قبل نظام جامع آموزشی و پرورشی و همینطور پیش بینی طرح شاهد و نظام مهارت آفرینی در مدارس شاهد از دیگر مصوبات ان جلسه بود

وی ادامه داد: در همان جلسه بحث که دستورالعمل مالی مدارس شاهد به همراه بازنگری و شرح وظایف ستاد شاهد  در استان ها و مناطق  مورد بررسی قرار دهیم و مورد دیگر گزارشی اجمالی از مدارس شاهد خواهد بود .

رزاقی گفت: کارگروه معین هم تشکیل شد و همه موارد بحث امروز در آن کارگروه مورد بحث قرار گرفته است و این کمیته (کارگروه)  به صورت منظم در بین دو جلسه ستاد برگزار می شود.

وی افزود : آخرین اساسنامه مدارس شاهد استاندار سازی این مدارس است که  به صورت یک بند مستقل درخواست  شده است که باید  توامان پیش برود. دستورالعمل های مدارس شاهد که در گذشته تصویب شده است  نیاز به بازبینی دارد بخشی از این استاندار سازی جاری کردن اجرای دقیق دستور العمل است.

مدیر کل مدارس شاهد و امور ایثارگران گفت: گردش مالی در مدارس شاهد باید ساماندهی شود و در مسیر کیفیت بخشی قرار بگیرد و نرخ ماندگاری نیروی انسانی در این مدارس باید افزایش پیدا کند.

رزاقی ادامه داد: کمک هزینه سرانه که از ستاد تنظیم می شود و به مدارس شاهد ابلغ می شود باید طی سرفصل هایی از قبیل پرورشی، آموزشی و اجرایی هزینه شود که چهار سرفصل تحت عنوان حق الزحمه و پاداش داریم که دسته بندی شده اند،  40 درصد مبالغ مدارس حق الزحمه و پاداش،  20 درصد فعالیت‌های پرورشی، 20 درصد فعالیت های آموزش و 20 درصد فعالیت های اجرایی است. که باید این مبالغ در سر فصل خود هزینه شود و این ها مواردی است که باید در ستاد مدارس شاهد تصمیم گیری شود.

وی خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم ضمانت اجرایی این دستورالعمل را داشته باشیم با بخش حقوقی و بخش مالی تک تک موارد را مورد بررسی قرار دادیم. و حساسیت های هر بخش را در این دستورالعمل مورد نظر قرار دادیم. و هر سه اصل در این دستورالعمل مد نظر قرار گرفته است  و فاکتورهای زیادی در آن در نظر گرفته شده است.

رزاقی حق الزحمه پرداختی در مدارس شاهد را با فرمول جدیدی عنوان کرد و ادامه داد: این حقوق تابعی از حقوق نیروهای شاغل در این مدارس خواهد بود که شائبه کم پرداختی و یا زیاد پرداختی برطرف می شود و  میزان پرداختی  با یک فرمول دقیق محاسبه خواهد شد تا حق کسی ضایع نشود.

وی ادامه داد: مدیران مدارس شاهد کل مبالغ دریافتی  بابت هزینه ها را باید در طول سال تحصیلی هزینه کنند و تنها می توانند 20 درصد را نگه داشته تا در موارد خاص بتوانند از آن استفاده کنند.

در ادامه اعضای ستاد مدارس شاهد به نقد و بررسی دستورالعمل اجرایی پرداختند و ایرادهایی و اشکال هایی که در این دستورالعمل وجود داشت را برطرف کردند .

ستاد مدارس شاهد جلسه های منظمی برای بررسی وضعیت این مدارس برگزار می کند و اعضای این ستاد از بنیاد شهید انقلاب اسلامی و همینطور معاونان وزیر آموزش پرورش هستند که معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش رئیس این ستاد است که از طرف رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی منصوب شده است.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :