تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ ۱۲:۱۴:۵۷
کد مطلب:  760732
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
نیازمند افکار، اندیشه‌های خلاقانه، نوآورانه و شکستن بعضی از سنت‌ها هستیم

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: اگر می خواهیم خود را با وضعیت فعلی جامعه وفق بدهیم نیازمند افکار، اندیشه های خلاقانه، نوآورانه و شکستن بعضی از سنت ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، نشست صمیمی معاون پرورشی و فرهنگی با کارکنان اداره کل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشیدر سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای جلسه علیرضا کاظمی کفت:  از جلسه قبل که زمانی نیز از آن گذشته است نسبت به همدیگر شناخت بهتری پیدا کردیه ایمو باید جلسات را تخصصی و حوزه ای برگزار کنیم  و به آسیب شناسی  فعالیت های خود بپردازیم  بررسی کنیم به اهدافی که در نظر داشتیم آیا رسیده ایم یا خیر و چه مشکلاتی را پیش روی خود  برای رسیدن به اهداف داریم.

وی ادامه داد: به سهم خود از مدیر کل فرهنگی و هنری و همکارانی که به عنوان یک تیم در کنار هم فعالیت می کنند  تشکر می کنم وبا همپوشانی یکدیگر  می توانند نتایج بهتری کسب کنند.

کاظمی افزود: مهم این است که این تیم باید از تمام ظرفیت های یکدیگر بهره ببرند و به ظرفیت حداکثری ارتقا پیدا کنند و این از مزایای کار تیمی است .

معاون پرورشی  وفرهنگی بیشترین بار فعالیتی حوزه پرورشی و فرهنگی  را بر دوش اداره کل فرهنگی هنری دانست و گفت: بیش از 50 درصد  فعالیت های این حوزه مربوط به این اداره کل است آمار و ارقام  هم این موضوع را تایید می کند و تخصیص بودجه هم دلیل دیگری بر این ادعاست.

وی ادامه داد: در این جلسه  دوستانه، برادرانه  و مهربانانه مسائل را بیان کنیم و با نگاه نقادانه به برنامه ها نگاه کنیم و ملاحظات را کنار بگذاریم و موارد را به راحتی مطرح کنیم.

کاظمی خاطر نشان کرد: حوزه پرورشی و فرهنگی هم در تصمیم گیری و هم در اجرا باید برنامه ها و فعالیت های خود را مدرسه محوری کند که این مورد وثوق سند تحول بنادین نیز است  فعالیت ها را باز بینی کنیم و شاید لازم باشد برخی فعالیت ها را قدری تعدیل و یا برخی را با هم ترکیب و یا برخی دیگر را گسترش بدهیم.

کاظمی فضای مجازی را فرصت مغتنمی در بهبود فعالیت های پرورشی و فرهنگی برشمرد و افزود: به منظور توسعه فعالیت ها از فضای مجازی بهره بگیرم و به این سمت حرکت داشته باشیم و در حوزه مسائل فرهنگی تمرکز بیشتری داشته باشیم البته در این مسیر حرکت می کنیم  و بسیار هم کار شدده است سرود و تئاتر مدرسه ای،  پرسش مهر و بسیاری فعالیت های دیگر اما اینها اقناع کننده نیست .

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در حوزه کتاب خوانی جشنواره دانایی و توانایی کاری بسیار ارزشمند است اما این کافی نیست  و باید تعداد مخاطبان بیشتری جذب شوند زیرا این کاری بسیار مهم است اینها فعالیت های ماندگاری هستند.

وی بیان کرد: اگر می خواهیم خود را با وضعیت فعلی جامعه وفق بدهیم نیازمند افکار، اندیشه های خلاقانه،  نوآورانه و شکستن بعضی از سنت ها هستیم

در ادامه جلسه علی رمضانی، مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی توضیح مختصری در مورد فعالیت های این حوزه داد و در ادامه معاونان این اداره کل به تشریح برنامه ها، چالش ها و مشکلات پیش روی فعالیت های اداره های خود پرداختند .

زهرا مظفر، معاون اداره فرهنگی و هنری و هانی معلمی، معاون اداره اردوها وفضاهای پرورشی  گزارشی از جشنواره هایی که طی یک سال قبل اجرا شده است را ارائه کردند .

به اشتراک بگذارید :