تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ ۱۴:۰۱:۲۴
کد مطلب:  761907
رزاقی : فعالیت ها ی آموزشی و پرورشی مدارس باید مغز محور باشد
در راستای کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد ،کارگاه آموزشی مدارس ابتدایی شاهد شهر تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد وایثارگران کارگاه کیفیت بخشی فعالیت های آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد ابتدایی به مدت 2 روز و با حضور 54 نفر از مدیران و کارشناس دوره ابتدایی در آموزشگاه حضرت خدیجه منطقه 18 شهر تهران برگزار شد.

درابتدای برگزاری کارگاه  جناب آقای مرادی رئیس آموزش وپرورش منطقه 18 شهر تهران ضمن خیر مقدم و خوشامد گویی  بیاناتی را ایراد نمودند.  و در ادامه محمد رضا رزاقی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش به صورت کارگاهی به بیان اهداف و ترسیم چگونگی رسیدن به سبک منسجم فعالیت های آموزشی وپرورشی مدارس شاهد  پرداختند .

وی گفت : مدارس شاهد بر اساس آخرین اساسنامه مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک مدل ویک گروه دارای مأموریت خاص در نظر گرفته شده است  . و هدف اداره کل امور شاهد و ایثارگران تشکل بخشیدن به این گروه و مدل آموزشی و پرورشی با بهره گیری از توان ، تجربه ، دانش و نظرات مدیران در جهت شکل گیری " سبک منسجم مدارس شاهد در کشور " برای ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی و اجرایی این مدارس می باشد .

درحاشیه برگزاری کارگاه آموزشی آقای رزاقی ضمن نشست و گفتگو واستماع نظرات ، پیشنهادات و مشکلات  معلمان آموزشگاه حضرت خدیجه فرمودند : فعالیت ها ی آموزشی و پرورشی مدارس باید مغز محور باشد و همکاران باید طرح ها ونظرات خود را کلی تر وعمیق تر ببیند و ارائه نمایند .

و همچنین بر شاداب سازی مدرسه ، افزایش سطح مشارکت دانش آموزان در فعالیت مدرسه ، افزایش سطح فرهنگ خانواده از طریق افزایش سطح مشارکت و تعامل والدین با مدرسه ، استفاده های حداکثری از فرصت های اختصاصی مدارس شاهد تاکید داشتند .

آقای مددی مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگر از این کارگاه در خصوص ضرورت سند تحول و نوع برداشت از سند تحول و همچنین نوع تربیت به بررسی و تبادل نظر پرداختند .

به اشتراک بگذارید :