تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۰۸ ۱۵:۳۵:۴۹
کد مطلب:  764919
مدال‌آور اولین المپیاد کامپیوتر کشور درگذشت

بابک فرزاد از مدال‌آوران اولین دوره المپیاد کامپیوتر کشور پس از ماه‌ها جدال با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، بابک فرزاد از مدال‌آوران اولین دوره المپیاد کامپیوتر کشور پس از ماه‌ها جدال با بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت. وی در یک سال و نیم گذشته درگیر سرطان بود و در نهایت روز پنجشنبه 6 دی‌ماه در کانادا درگذشت.

وی دانش‌آموخته راهنمایی و دبیرستان شهید اژه‌ای اصفهان و از مدال‌آوران اولین دوره المپیاد کامپیوتر کشورمان در سال ١٣٧٣بود و  دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر را در دانشگاه صنعتی شریف گذارند و از دانشکده تورنتو کانادا موفق به اخذ درجه دکتری شد؛ و پسادکتری خود را نیز در دانشگاه مک گیل گذراند و استاد دانشگاه بروک کانادا شد.

همچنین رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در پیامی درگذشت بابک فرزاد را تسلیت گفت. در پیام فاطمه مهاجرانی آمده است: با نهایت تألم و تاثر، این واقعه جانکاه را به حضور خانواده‌ داغ‌دیده این عزیز تسلیت عرض می‌کنم و ضمن ابراز همدلی و همدردی خود و همکاران برای بازماندگان این مصیبت از خداوند مهربان شکیبایی و صبر جمیل خواستارم. بی‌شک او از آن‌هایی بود که نشان داد آدمی با مرگ نمی‌میرد چون صاحبان قلم و اندیشه صاحبان تکثیر و رویش هستند.

 

به اشتراک بگذارید :