تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ ۰۸:۵۱:۲۹
کد مطلب:  766811
در شورای سیاست‌گذاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام مطرح شد؛
مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم حرکت فرهنگی و جریان ساز است

در شورای سیاست‌گذاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام مطرح شد: مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم حرکت فرهنگی و جریان ساز است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در چهارمین جلسه از شورای سیاست‌گذاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام، ضمن قدردانی از تلاش و زحمات اعضای شورا، اظهار کرد: مسابقات قرآن کریم صرفاً مسابقه نیست و در آموزش‌وپرورش فقط به شکل برگزاری مسابقات به آن نگاه نمی‌شود، بلکه مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم حرکت فرهنگی است که جریان ساز است.

وی افزود: قرآن کریم در سطح بین‌المللی نشانگر قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است و قرآن نقش محوری در زندگی ما دارد و نماد ایران است، ما وظیفه‌داریم به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی تصریح کرد: تجربه اعضای شورای سیاست‌گذاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام نشان می‌دهد که تاکنون مسیر خوبی طی شده است و آسیب‌ها و چالش‌ها مرور شده است و انشالله کاستی‌ها رفع شده تا در فروردین‌ماه مسابقاتی شایسته برگزار گردد.

کاظمی بابیان اینکه اصلاحات ساختاری در کمیته‌های اجرایی می‌تواند باعث چابک سازی شود، گفت: باید پیگیر فعال شدن کمیته‌ها باشیم تا اقدامات لازم به‌موقع انجام گیرد و در معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش آمادگی همکاری و هماهنگی با سازمان‌ها و اعضای شورای سیاست‌گذاری هستیم.

در ادامه جلسه، مدیرکل دفتر قرآن، نماز و عترت خاطرنشان کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی میزبان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام هستیم.

وی افزود: مسابقات دوسالانه برگزار خواهد شد و تاکنون ۵دوره مسابقه بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزی جهان اسلام در ایران برگزارشده است و ششمین دوره مسابقات در روزهای ۱۹تا ۲۶فروردین‌ماه ۱۳۹۸برگزار خواهد شد.

مسیب زاده، مدیرکل قرآن و عترت با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقه قرآن کریم، اظهار کرد: در طول سال‌هایی که مسابقات برگزارشده است رخدادهای قابل قبولی داشته‌ایم که می‌توان به راه‌اندازی دبیرخانه دائمی مسابقات با حضور وزیر آموزش‌وپرورش اشاره کرد که فعالیت‌های مختلفی را در این زمینه داشته است و در دبیرخانه گزارش جامعی از پنجمین دوره مسابقات تهیه و تدوین‌شده است. در خصوص برگزاری خوب مسابقات با شورای عالی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سازمان اوقاف همکاری شده است.

وی در پایان گفت: در برگزاری مسابقات تغییراتی انجام‌شده است و سه مرحله‌ای انجام می‌گیرد؛ قبل از برگزاری مسابقات صوت و فیلم شرکت‌کنندگان داوری می‌شود و تعدادی منتخب می‌شوند و به کشور میزبان می‌روند و در زمان اجرای مسابقات بعد از انجام مراحل داوری از بین شرکت‌کنندگان، منتخبین به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد.

به اشتراک بگذارید :